“Fuarın İlk Gününden İtibaren Satışlar Yaptık”

Fong’s Bölge Satış Müdürü Volker Kunzmann, ITM 2022 Fuarı’na katılmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, “Müşterilerimizle ve sektörden firmalarla bir araya gelmek için iyi bir fırsat elde ettik. Fuarın ilk gününden itibaren satışlar yaptık.” dedi.

“Fuarın İlk Gününden İtibaren Satışlar Yaptık”

(Soldan Sağa) Fong’s Bölge Satış Müdürü Volker Kunzmann ve Fong’s Satış Müdürü Richard Fander

Tekstil sektörünün lider markaları, ITM 2022 için İstanbul’da bir araya geldi. Katılımcı firmalar fuar süresince yeni iş birliklerine imza attı. Terbiye ve boyama makineleri alanında yüz yıllık bir tecrübeye sahip olan Alman menşeli Fong’s da katılımcı firmalar arasındaydı.

Fong’s frmasını temsilen ITM 2022 fuarına katılan Satış Müdürü Richard Fander, pandemiden kaynaklanan uzun aradan sonra yeniden bir araya gelmenin kendileri için heyecan verici olduğunu vurguladı. “Sektörde faaliyet gösteren firmaları, ürünlerinde yaptıkları yenilikleri ve fuar için yaptıkları hazırlıkları görme fırsatı elde ettik.” diyen Fander, pandeminin tekstil sektöründeki tedarik zincirinin Asya’dan dünyanın batısına geri dönmesine sebebiyet verdiğini kaydetti.

Pandemi süresince diğer firmalar gibi sıkıntı yaşadıklarına işaret eden Fander, Çin’de üretim yaptıkları için Shangai limanının kapalı olması sebebiyle sıkıntılarının devam ettiğini hatırlattı. Fander, “Sorunlar zaman içinde azalacaktır. Mesela merkezimizin bulunduğu Almanya’da aşılamanın olumlu sonuçlanması neticesinde yeniden çalışmaya başlayabildik. Müşterilerimizin de pandemi öncesine döndüklerini, üretimlerini aynı verimlilikle sürdürdüklerini görebiliyoruz. Şimdi başka bir takım politik ve jeopolitik sorunlarımız var. Ama piyasa tekrar hareketlendi. Umarım gelecek yıl da böyle devam eder. ” yorumunda bulundu.

Yoğun katılım ve ziyaretçi sayısından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bölge Satış Müdürü Volker Kunzmann ise ITM 2022’de olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. “Müşterilerimizle ve sektörden firmalarla bir araya gelmek için iyi bir fırsat elde ettik.” diyen Kunzmann, Fong’s’un öteden beri ürünlerinde enerji ve su tüketimi konusunda hassasiyet gösterdiğini kaydetti. Kunzmann sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu hassasiyet sebebiyle üretimini durdurduğumuz makineler olduğu gibi mevcut bazı makinelerimizde de bazı özelliklerin olmamasına dikkat ediyoruz. Artık asıl mesele, yüksek koruma güvenliği, doğa dostu ve su tasarrufu sağlayan ürünler üretmek. Yakın gelecekte herkesin doğa dostu ürünler üretmek konusunda daha hassas olacağını düşünüyorum. Doğa dostu ürünler, su ve enerji tasarrufu sağlamanın yanında sürecin daha verimli yürümesini de sağlıyor. Hepimiz çevre için bir şeyler yapıyoruz.”

Fuarın ilk gününden itibaren satış yaptıklarını dile getiren Volker Kunzmann, Fong’s ürünlerinin pazarda daha fazla yer bulabilmesi için gayret ettiklerini belirtti. Pandemi süresince daha önce Asya ülkeleriyle iş yapan pek çok markanın Avrupa’ya özellikle de Türkiye’ye geri döndüğünü dile getiren Kunzmann’a göre Türkiye pazarının kapasitesi büyüyor. Ve bu tüm katılımcılar için önemli bir fırsat.

 

COMMENTS