Loepfe Yeni İplik Temizleyicisi YarnMaster Prisma’yı Tanıttı

Loepfe firması, kurulduğu 1955 yılında bu yana tekstil kalite kontrol alanındaki yeniliklerin öncüleri arasında yer alıyor. Firma, elde ettiği başarılarla optik iplik temizleme sistemleri alanında kendini kanıtlamayı başarıyor.

Loepfe Yeni İplik Temizleyicisi YarnMaster Prisma’yı Tanıttı

Loepfe firması, kurulduğu 1955 yılında bu yana tekstil kalite kontrol alanındaki yeniliklerin öncüleri arasında yer alıyor. Firma, elde ettiği başarılarla optik iplik temizleme sistemleri alanında kendini kanıtlamayı başarıyor. İsviçre’nin Wetzikon kentinde bulunan Loepfe firmasının bünyesinde yaklaşık olarak 150 personel çalışıyor. Dünya çapındaki elyaf iplik üretiminin yüzde ellisi Loepfe iplik temizleyicileri tarafından izleniyor.

Tekstil endüstrisinin karmaşık gereksinimlerini bilen ve özel çözümler ile en son teknolojiyi sunan Loepfe, bugünden yarının çözümleri üzerinde çalışarak üretimlerine devam ediyor.

Endüstri 4.0 ve bağlanabilirlik konularına odaklanan Loepfe şirketinin CEO’su Daniel Link gerçekleştirdiğimiz röportajda “İlerleyen yıllarda da teknolojiye yenik düşmeyip teknolojiden yararlanmak isteyen müşteriler için nasıl değer yaratacağımızı konuşuyor olacağız.” dedi.

Loepfe, ITMA 2019 yeni iplik temizleyicisini tanıttı. Bu ürün hakkında sizden bilgi alabilir miyiz?

ITMA fuarında ana odak noktamız, temizleyiciler oldu. İplik temizleme alanında yeni bir standart haline gelecek olan yeni iplik temizleyicimiz YarnMaster Prisma’yı ITMA’da tanıttık. Çoklu sensör ölçüm tasarımı ve yeni fonksiyonellikler sayesinde, bu yeni nesil iplik temizleyicileri, günlük kalite kontrolünde hakimiyet konusunda tüm dünyadaki iplikçileri destekleyecektir. İlk kez, YarnMaster Prisma yeni ve yerleşik sensör teknolojilerini tek bir cihazda birleştiriyor. Dört sensör teknolojisi akıllıca etkileşim kuruyor ve benzeri görülmemiş hata görünürlüğü ve veri kalitesi sağlıyor. Geleneksel olmayan yeni konsept, evrensel ve çok boyutlu bir yaklaşımla, malzeme ve eğirme işlemiyle ilgili tüm iplik kalitesi sorunlarını gideriyor.

ITMA beklentilerinizi karşıladı mı?

ITMA Fuarı, firmamız açısından verimli geçti. Standımız oldukça kalabalıktı. Türkiye’den, Hindistan’dan, İtalya’dan ve ayrıca Güney Amerika’dan birçok ziyaretçi geldi. Çin’den çok ziyaretçi göremedik. Yılsonunda ShangaiTex fuarında Çin pazarına yeni ürünlerimizi tanıtacağız.

Geçtiğimiz son 12 ayda şirketinizin elde ettiği en büyük başarılar nelerdir?

Pazara yeni ürünler kazandırdık. Birkaç aydır kullanımda olan ve fuarda da sergilediğimiz ürünlere odaklandık. Bu ürünleri fuarda sergilemekle kalmayıp yılın dördüncü çeyreğinde satışını da yapacağız. Ürün hazırlama ve filtre gibi çözümler şu anda Hindistan, Türkiye ve İtalya’da kullanılıyor.

Türk müşterilerinizin ürünlerinize ilgisinden memnun musunuz?

Evet oldukça memnunuz. Türk müşterilerimiz teknik bakımdan ileri seviyedeler. Yeni ürünlere, iğne ürünlerine ilgi gösteriyorlar. Birçok müşterimizle iş birliklerimizi sürdürüyoruz. Türkiye’de bir temsilciliğimiz var.

Özellikle iplik makineleri sektöründe, müşterilerinizin hangi taleplerinde artış söz konusu?

Hem yeni olan hem de birkaç yıldır pazarda bulunan ipliklere yönelik talepler artıyor. Müşterilerimizin çoğunlukla ölçüm netliği ve kaliteye dair beklentileri var. Özellikle yabancı elyaflarda her şart altında sürekli ölçüme yönelik talepler geliyor ve ek bağlanabilirlik de çok talep ediliyor. Bu nedenle tedarikçilerle ve müşterilerle bu verileri paylaşıyoruz. Bu verileri müşterinin kullanabileceği bilgiye dönüştürmenin yollarını arıyoruz. Bağlanabilirlik ve nesnelerin interneti konularında da güçlü bir trend var.

İplik makinelerinde son zamanlarda ne gibi teknolojik trendler gözlemliyorsunuz?

Dediğim gibi, ITMA’da ana odak konularımız; bağlanabilirlik ve Endüstri 4.0 oldu. Bu alanlarda büyük değişimlerin başlangıcında olduğumuzu düşünüyorum. İlerleyen yıllarda da teknolojiye yenik düşmeyip teknolojiden yararlanmak isteyen müşteriler için nasıl değer yaratacağımızı konuşuyor olacağız.

İmalat yaklaşımınızda, sürdürülebilirliğe uyum sağlamak adına ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Geçtiğimiz yıl ISO:40000 belgesi aldık. Tüm ambalajlarımızı daha hafif kartonlara çevireceğiz, bu nedenle heyecanlıyız. Bu sene ofis binamızı yeniledik ve çevre dostu güzel bir altyapı kurduk. Sanıyorum ISO:40000 uyumlu en önemli üretimimiz buydu. Önde gelen bir şirket olarak atık yönetimi ve karbondioksit ayak izini azaltma konularında çalışmalarımız olacak.

Röportaj: Dilek Hayırlı

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT