“Türkiye’de Yeni Bir Marka Kuruyoruz”

İplik eğirme makineleri tedarikinde piyasanın lider markaları arasında yer alan İtalyan Marzoli firması ITM 2022 Fuarı’nın dikkat çeken firmalarından biri oldu. Şirketin Pazarlama Müdürü Illaria Scalvini, fuara dair büyük beklentileri olduğunu ve beklentilerinin ilk günlerden karşılandığını söyledi.

Illaria Scalvini, Marzoli Pazarlama Müdürü

Scalvini Türkiye ve İran gibi pazar potansiyeli yüksek birçok önemli ülkeden müşteriler ile görüşmeler sağladıklarını ve iş birliği çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Firma olarak fuarda birçok yenilikçi fikri temsil ettiklerini anlatan Scalvini, tekstil sektöründe döngüsel ekonomi gibi bir kavramın ön plana çıktığı görüşünde. Döngüsel ekonomi; üretim, kullanım ve imha süreci yerine dönüşümü ve yeniden dönüşümü esas almayı ifade eden bir kavram. Scalvini, bu kavramın tekstil sektörü için çok önemli bir konu olduğunu söyledi ve ekledi: “Yer aldığımız sektörde bu oldukça önemli bir konu ve biz de bu doğrultuda döngüsel teknolojinin gelişimine olabildiğince odaklanıyoruz. Bugün burada Marzoli’yi tekstil mühendisliği alanında faaliyet gösteren bir firma olarak temsil ediyoruz ve bu şu anlama geliyor, bizler müşterilerimizin gözünde nonwoven gibi dijital tekstile dair çözümler üreten bir firmayız.”

ITM 2022’de yeni taraklama makinelerini ziyaretçilerinin ilgisine sunduklarını söyleyen Scalvini, Marzoli olarak iplik üretim sürecini dijitale çevirecek alternatif çözümler sunduklarını ve bunun döngüsel ekonomi gibi çok önem taşıyan bir konu olduğunu ifade etti. Scalvini, temel iki ürünleri olan fitil ve iplik eğirme ünitesini de müşterilerinin kullanımına sunduklarını vurguladı.

Türk tekstil sektörü için, “Türkiye pazarı tekstil sektöründe önemli bir yer tutuyor” ifadesini kullanan Scalvini, Türkiye’nin Marzoli açısından bugüne kadarki en önemli bölgelerden biri olduğunu söyledi. Scalvini Türkiye pazarıyla ilgili yeni bir gelişmeyi şu sözlerle duyurdu: “Türkiye, firmamızın sunmuş olduğu yüksek kaliteyi her zaman anlamış ve değerlendirmiştir bu yüzden Türkiye Marzoli için oldukça önem arz eden bir ülke. Öyle ki burada yeni bir marka kurmaya dahi karar verdik ve gerekli işlemleri tamamladık. Ekim ayının başlarında resmi açılış törenimizi gerçekleştireceğiz, büyük bir etkinlik olacak. Orada müşterilerimizle bir araya gelmeyi heyecanla bekliyoruz. Böylece Türkiye’deki müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha çok karşılayarak sektöre katkıda bulunabilmeyi umuyoruz.”

Teknolojinin ve yapay zekânın gelecekte bu sektörü yöneten unsurlar olacağını kaydeden Scalvini, “Bu sebeple bilişim teknolojileri ve uzaktan kontrolü sağlayan özel yazılımları 2015 yılından beri geliştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

COMMENTS