Harmancı Etiket, Dar Dokuma Alanında Eşsiz Uzmanlığını Konuşturuyor

Yirmiyi aşkın ülkede onlarca yabancı markaya her türlü etiket ve aksesuar üreterek hizmetlerine devam eden Harmancı Etiket, gün geçtikçe adından söz ettirmeye devam ediyor. 40’a yakın ünlü markayı gururla referans olarak gösterebilen Harmancı, markaların ilk tercihi olmayı sürdürüyor.

Harmancı Etiket, Dar Dokuma Alanında Eşsiz Uzmanlığını Konuşturuyor

86 yıllık tecrübeye sahip olan Harmancı Etiket’in; 10 milyon adet günlük üretimi, 3 bin aktif müşteriyi portföyü ve 32 ihracat noktası bulunuyor. Türkiye’nin önde gelen etiket üreticisi Harmancı Etiket 1931 yılından beri dünyanın tanınmış firmalarına hizmet veriyor. Sektör ihtiyaçlarını ve modayı yakından takip eden çizgisi ile yüksek kaliteli etiketleri İstanbul’daki modern ve çevreye duyarlı fabrikasında dizayn edip üretiyor.

Türkiye’nin ilk ihracatçılarından olan Harmancı Etiket; 1931 yılında İbrahim Harmancı tarafından kuruldu. İlk olarak çamaşır kumaşı imalatıyla başlayan küçük aile şirketi, daha sonra etiket üretimine başladı. Üretilen fanila kumaşlarında oluşan hata nedeniyle üretim durduruldu ve konfeksiyon yan ürünü olarak fanilalarda kullanılan dantel satın alınmaya başlandı.

Dantelin metresinin, o dönem için pahalı olması, bir dantel makinesinin satın alınması kararına yol açtı. Fakat satın alınan makinenin çok büyük olduğunun fark edilmesiyle birlikte, makine mevcut iş yerine yerleştirilemedi. Bu nedenle iş yeri değiştirme kararı alındı. Daha büyük bir yere geçiş masrafları artınca tek tip üretim yapan makine yetersiz kaldı. Bunun sonucunda çok yönlü üretim yapan (dantel, saten, şerit ve etiket gibi) üç adet makine daha satın alındı. Bu durum 1963 yılına kadar devam etti. O yıllarda ülkemizde artmakta olan nüfus ve ticaret hacmi ile aile de bu gelişmeye paralel olarak birikmiş olan tecrübelerinden cesaretle 1967 yılında şirketleşmeye başladı. Şirket, 2,5 milyon lira sermaye ile anonim şirket haline geldi.

Harmancı Etiket, güveni kazanmanın en iyi yolunun, müşteriye verilen vaatleri karşılayan ürünler sunmak olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, çevresel ve ürün sürdürülebilirliği açısından gezegenimizin korunmasına katkıda bulunan faaliyetlerle uğraşıyor. Etiketlerini çevreye duyarlı fabrikasında üreten firma, 4 kıtada 100’ü aşkın firmayla çalışıyor. Sürekli yenilenen teknolojiyi takip ederek kaliteli ve hızlı üretimi esas alan Harmancı Etiket, baskı bölümünde ise, çok renkli, çift taraf serigrafi ve %100 çevreye duyarlı etiketler üretiyor.

TÜM ÜRETİM KONTROL ALTINDA TUTULUYOR

Firma, tüm dokuma etiket üretimini Ultarsonic kesim olarak yapıyor. Müşterilerinin talepleri doğrultusunda özel kesme ve katlama seçenekleri uygulanıyor. Firmanın ayrıca; düz kesim, kenar katlama ya da kelebek katlama gibi tecrübe ve son teknoloji ekipman gerektiren uygulamaları da bulunuyor. Aynı zamanda firma; kabartma ve lazer kesim gibi farklı işlemler de yapıyor.

Harmancı Etiket; dokuma, baskı, kabartma, lazer kesim, dar dokuma, barkod, RFID etiket üretimi dâhil komple markalama çözümleri sunuyor. Üretim faaliyetlerinin tümü kendi bünyesinde gerçekleşiyor. Bu sayede tek renk, üstün kalite ve doğru fiyatlama hedeflerine ulaşan firma, üretimden dağıtıma kadar geçen çalışmaları tümüyle kontrolü altında tutuyor.

 

COMMENTS