“ITM Olmazsa Türk Tekstil Sektörü Dünya ile Buluşamaz”

ITM 2022’ye gerçekleşen yoğun ziyaretçi akınından duydukları memnuniyeti dile getiren EFFE Makine Endüstri Tic. A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Mokanoğlu, “Çok uzun yıllardan bu yana tüm ITM Fuarlarına küçük ya da büyük organizasyonlarla katıldık ama çok net söyleyebilirim ki, biz daha önce böyle bir fuar görmedik.” dedi.

“ITM Olmazsa Türk Tekstil Sektörü Dünya ile Buluşamaz”

İhsan Mokanoğlu, EFFE Makine Endüstri Tic. A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi 

EFFE, dört yıl aradan sonra düzenlenen ITM 2022 Fuarı’nda üç yeni makinesinin tanıtımını gerçekleştirdi. EFFE Pasha Ram makinesinin 4. Jenerasyonu olan yeni ram makinesi, yeni üretilmeye başlanan Buharlama Makinesi ve Egalizeli Serbest Kurutma Makinesi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Pandemi nedeniyle verilen uzun aranın ardından tekstil sektörünün büyük bir heyecanla beklediği ITM 2022 Fuarı’nın önemine değinen EFFE Makine Endüstri Tic. A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Mokanoğlu, “Tekstil sektörü için, ITM olmazsa olmaz. Önemini derecelendiremeyiz. Çünkü ITM fuarı, tekstil finisaj makineleri, iplik, paketleme ve konfeksiyona kadar tüm makine gruplarının sergilendiği bir numaralı platform. Artık bir dünya fuarı. Dolayısıyla önemi konusunda tek söylenebilecek bir şey var; ITM olmadan biz dünya ile buluşamayız” ifadelerini kullandı.

“Bugüne kadar katıldığımız fuarlar arasında bir numaraya koyabileceğimiz bir fuar gerçekleşti” diyen Mokanoğlu şöyle devam etti: “Birinci gün inanılmaz yoğundu, ikinci gün daha da yoğundu. Üçüncü günden sonra yoğunlukta azalma olacağını düşünürken, sevinerek söylüyorum fuar son gününe kadar inanılmaz yoğun geçti. Çok memnunuz. ITM 2022 sadece bir Türkiye fuarı olmadığını tüm dünyaya kanıtladı.”

EFFE Makine’den ITM 2022’de 3 Yeni Makine Tanıtımı

EFFE Makinenin gelişmiş teknolojilerinden de bahseden Mokanoğlu, ITM Fuarı’nın çalışmaları üzerindeki etkisine de değindi: “EFFE’nin tekstil makineleri konusundaki serüveni uzun yıllara dayanıyor. Önce parça ve ekipman aksesuarları imalatı ve sunumuyla başladık. Daha sonra 2016 yılında 1 Haziran’da yine bir ITM fuarında, bizim gerek Türkiye’de gerek dünyada en çok satılan ürümelerimizden bir tanesi, ram makinesinin lansmanını yapmıştık. O günden bugüne geçen altı yılda üç yüz elliden fazla müşteri bu makine ile tanıştı.”

Bahsi geçen ram makinesinin dördüncü versiyonun ITM 2022’de tanıttıklarını ifade eden Mokanoğlu, firma bünyesindeki yeniliklerini de aktardı: “6 yıl sonra, yine bir ITM Fuarı’nda makinemizin dördüncü versiyonunun lansmanını yapma şerefine nail olduk ki makine üzerinde yüzlerce yenilik yapıldı. Sadece bir makinedeki yeniliklerle kalmadık, yeni iki tane makinenin daha lansmanını yaptık bu fuarda. Baskı buharlama ve kurutma makinesi. Gelişen teknolojilerle birlikte makinelerin geri dönüştürülebilir enerji kazanımları kullanması; elektrik tüketimlerinin, doğal gaz tüketimlerinin, tüm enerji girdilerinin daha aşağı çekilmesi ile ilgili ciddi inovasyon çalışmaları yapıldı. Bunların hepsini müşterilerimizle tek tek buluşturduk. Önümüzdeki günlerde de buluşturmaya devam edeceğiz.”

 

COMMENTS