Karl Mayer, Arjantin’e İlk İndigo Boyama Hattını Sattı

Karl Mayer, Arjantin pazarına ilk Prodye®-S'yi sundu. Karl Mayer firması, indigo boyama hattı için ilk ünitesini Arjantin pazarında ENOD SA firmasına sattı.

Karl Mayer, Arjantin’e İlk İndigo Boyama Hattını Sattı

La Rioja merkezli ENOD SA, ulusal CLADD grubu şirketinin mevcut fabrikasını 10.000 m2‘lik yeni bir depo ile genişletti ve dokuma için yeni bir üretim salonu inşa etti. Dokuma için 36 milyon dolarlık harcama yapılan geniş kapsamlı proje dâhilinde yaklaşık 330 istihdam sağlandı.

ENOD firması, Mauricio Macri’nin dört yıllık başkanlığı dönemindeki ekonomi politikalarına karşı kendi stratejisini oluşturan şirketlerden biri olarak öne çıkıyor. 2019 yılında Arjantin Üretim Bakanlığı, yerli tekstil üreticilerine üretimlerini Vietnam ve Çin’e taşıyarak kendi markaları altında üretilen malları yeniden ithal etmelerini söylemişti. Buna rağmen ENOD, risk aldı ve yatırım yapmayı tercih etti.

ENOD’un yurt içinde ayda 1,4 milyon m kumaş üretmesi bekleniyor

 Genişleme adımının önemi, yeni işletim birimlerinin açılışı için yapılan kutlamalar sırasında öne çıkan konuşmacılar tarafından bir kez daha vurgulandı. 2019 yılından bu yana Arjantin Cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Alberto Fernández, etkinliğe katılanlar arasında yerini aldı.

ENOD’un yeni dokuma fabrikası, eyalet hükümetinden geri alınan Arisco fabrikasının bir tesisine yatırım yapılarak oluşturuldu. Fabrika; dokuma konfeksiyon kumaşları üretim kapasitelerinin yanı sıra bir indigo boyama tesisini de bünyesinde barındırıyor. Denim çözgü hazırlığı için gerekli olan tesis teknolojisi ise Karl Mayer’den sipariş edildi. Ünlü tekstil makineleri üreticisi, bir Prosize® haşıl makinesi ve Prodye-S® indigo boyama makinesi gönderdi.

Denim sektörünün en çok satanlar arasında yer alan bu iki makine, fiyat-performans oranıyla dikkat çekiyor. Karl Mayer Group’un denim uzmanı Stefano Agazzi, teknolojileriyle müşterilerinin pazar genişlemesine ve ülke ekonomisinin güçlenmesine katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Yeni son teknoloji kapasiteler ile denim ülke içinde üretilebileceğinden artık ithal edilmesine gerek kalmayacak. 102 dokuma makinesinin ayda 1,4 milyon m kumaş üretmesi ve boyama tesisinde 1 milyon m kumaş boyanması bekleniyor.

 

COMMENTS