Kordsa’dan 100 Milyon Liralık Yeni Ek Polyester İplik Hattı

Küresel pazara güçlendirme teknolojileri sağlayan Kordsa, bu alanda artan polyester iplik talebini karşılamak için İzmit’teki tesisinde ilave polyester hattı açtı. Yeni 100 milyon TL'lik hat ile çok yüksek mukavemetli ve daha iyi boyutsal kararlılığa sahip yeni nesil polyester iplik ürünleri üretilebilecek.

Kordsa’dan 100 Milyon Liralık Yeni Ek Polyester İplik Hattı

Kordsa’nın en son teknolojiyle donatılmış yeni hattı 7.000 ton ek kapasite sunmanın yanı sıra, standart HMLS polyester iplik üretimine imkân sağlayacak.

Ek yatırımın Kordsa ve Sabancı Grubu için faydalı olmasını dileyen Kordsa Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Alper, Kordsa’nın inovasyon gücünün Sabancı Grubu için bir ilham kaynağı olduğunun altını çizdi. Alper, “1973’te yolculuğumuza başladığımızda, büyük hayallerimiz ve büyük hedeflerimiz vardı. Bugün geliştirdiğimiz yenilikçi teknolojiler, açık inovasyon anlayışımız ile İzmit’teki kord bezi üreticisinden dünyaya teknoloji ihraç eden, uzaya gözünü dikmiş global bir şirket konumuna geldik.  Büyümemizi Türkiye’deki ana iş kolumuza yaptığımız yatırımlarla destekliyoruz. Yaptığımız bu yatırımlar ve güçlendirme alanlarımızın, lastikten güçlendirmeden kompozit teknolojilerine genişlemesi ile bugün Türkiye ekonomisinin itici gücü olma arzusu ile yatırımlarımıza ve üretmeye devam ediyoruz. Her geçen gün daha çok alanı güçlendirerek daha güçlü bir gelecek inşa ediyoruz.” dedi.

Kordsa’nın faaliyet gösterdiği üç iş kolunda gerçekleştirdiği stratejik yatırımlarla ikinci bir Kordsa yaratma hedefine adım adım ilerlediğini vurgulayan Kordsa CEO’su Ali Çalışkan şöyle devam etti: “Hayata geçirdiğimiz bu yatırımımızla naylon iplikteki liderliğimizi polyester iplikte de yakalayarak dünyanın en büyük polyester iplik üreticileri arasındaki yerimizi pekiştirdik. Açık inovasyon anlayışı ile müşterilerimize değer yaratan ve sektöre yön veren yeniliklerle global liderliğimizi koruyoruz.”

COMMENTS