MBK Dilmenler: Boya, Baskı ve Terbiye Teknolojisini Tek Elden Tedarik Ediyor

Dilmenler Makine; iplik ve kumaş boyama, kurutma ve terbiye makineleri üretimi konusunda uzmanlaşmış bir firma. Türk tekstil terbiye makineleri ihracat lideri Dilmenler, üretim parkuruna rotasyon baskı teknolojisini ekleyerek, hali hazırda son derece kapsamlı olan makine ağının eksiksiz tamamlanması adına önemli bir adım atmış oldu.

MBK Dilmenler: Boya, Baskı ve Terbiye Teknolojisini Tek Elden Tedarik Ediyor

PHOINIX 4.0 Rotasyon Baskı Makinesiyle Dilmenler, boyama, terbiye ve baskı teknolojisi yelpazesini tek elden tedarik edebiliyor.

Dilmenler Makine, PHOINIX Rotary 4.0 baskı makinesinin konseptinin tasarlanması ve geliştirilmesi amacıyla Avusturya merkezli mekatronik mühendisliği uzmanı MBK Maschinenbau Kufstein Gmbh. şirketiyle 2015 yılında ortaklık kurmuştu. Phoinix Rotary 4.0, büyük ölçüde basitleştirilmiş, minimize edilmiş mekanik yapı, her bir baskı istasyonunda iki büyük dokunmatik tablet ekranı ve tam Endüstri 4.0 yapılandırması ile proses izleme, sistem analizi ve sürdürülebilirlik ile ilgili yeni çığır açan özellikler sunma kabiliyetine sahip son teknoloji insan makine ara yüzü sunuyor. Phoinix makineleri, tüm yaygın boya türlerini kullanarak, teknik tekstil türleri de dâhil olmak üzere örgü, dokuma ve nonwoven gibi her türlü kumaşa baskı yapabiliyor. Makinenin mekanik platform yapısı ve baskı kurutucu bölümü, Dilmenler’in Türkiye’deki büyük Çorlu yerleşkesinde üretilip montajlanıyor.

Yeni baskı makineleri için dünya çapındaki projeler Dilmenler’in organizasyon ağı aracılığıyla yürütülüp, sonuçlandırılıyor. Dilmenler’in 38 ülkede bulunan, deneyimli temsilcilik ve teknik servis noktaları tarafından yerel satış ve satış sonrası desteği sağlanıyor.

COMMENTS