Eliar’dan Yeni Otomasyon Sistemleri

Eliar, 1984'ten beri tekstil sektöründe ürettiği otomasyon ürünleriyle dünya liderleri arasında yer alıyor. Kurulduğu günden bugüne, gerçekleştirdiği Ar- Ge çalışmaları ile firma, endüstriyel sektörlerin otomasyona geçmesine yönelik önemli katkılarda bulunuyor.

Eliar’dan Yeni Otomasyon Sistemleri

ADW-YENİLİKÇİ TAM ZAMANINDA (JIT) TOZ BOYA DAĞITIM SİSTEMİ

ELİAR mühendisliği ve güvencesiyle tasarlanan ADW ile boyahane sahiplerinin toz boya tartma, çözme ve gönderme sorunlarının çözülmesi amaçlanıyor. ADW, boyama sürecini hızlandırarak kapasiteyi arttırırken; tekrarlanabilir kalite ve yüksek verimlilik elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca;

  • Hassas tartım ve çözme teknolojisi sayesinde tekrarlanabilir kaliteyi sağlar.
  • Nihai olarak ise daha az yer kaplar. Daha az bekleme süreleri sağlayarak stoksuz çalışma sayesinde para tasarrufu yapılmasını sağlar.Günde 24 saat boyunca kesintisiz 50 boyama makinesini şarj edecek kapasiteye sahiptir.

“MODÜLER DÂHİLİ SİLO SİSTEMİ” (MIHD)

ADW, ihtiyaca yönelik olarak modüler üretilir. Her silo 90 lt kapasitede olup 16 adet silonun bir araya gelmesiyle oluşan modüller halinde dâhili olarak ADW sisteminin içerisinde konumlanır ve talebe göre 32, 48, 64 ve hatta 80 siloya kadar genişletilebilir.

“ESNEK TARTIM MODLARI” (FWM)

ADW, önceliklere uygun tartım opsiyonlarına sahiptir. “Akıllı Tartım Modu” ile tartım hassasiyeti yüzde cinsinden seçilerek hız kazandırılabilir ya da “Hassas Tartım Modu” ile +/- 20 mg hassasiyet seçilerek hassasiyet kazandırılabilir.

“ÇİFT EKSENLİ İŞLEM SİSTEMİ” (DAPS):

ADW, eş zamanlı çalışan 2 tartım robotu, çözme ünitesi ve 2 bağımsız eksen sayesinde işlem hızını 2 katına katlar.

“EŞ ZAMANLI İŞLEM SİSTEMİ” (SPS)

ADW, eş zamanlı tartım ve çözme sistemi sayesinde işlem hızlarını arttırır. Gerekli olan toz boya çözeltisi ihtiyaç duyduğu anda, tam zamanında (JIT) elde etme özgürlüğü sunar.

ENDÜSTRİ 4.0 STANDARTLARINDA TAM OTOMATİK SİSTEM

ADW, Endüstri 4.0 standartlarında, manuel operatör kontrolüne ihtiyaç uymadan çalışan tam otomatik toz boya tartım, çözme ve dağıtım sistemidir. TeleMES yazılımı sayesinde diğer makinelerle iletişim halinde kalınmasına ve tüm boyama işlemlerinden veri toplanmasını sağlayacak şekilde boyahanelerdeki sistemlerle entegre olarak çalışabilir.

ESNEK DAĞITIM SEÇENEKLERİ

ADW, istenilen toz boya karışımı tek hatlı veya çok hatlı olmak üzere boyama makinelerine gönderebilir. Çoklu hat sistem merkezi olarak bakım yapılmasını sağlar ve farklı makinelere gidecek karışımların birbirine bulaşmasına engel olarak kalite güvencesi sağlar. Tek Hatlı sistem ise daha az borulama ile yerden ve paradan tasarruf edilmesini sağlarken kontrol valflerinin dağınık yapısı sayesinde daha karmaşık bir bakım sistemini beraberinde getirir.

COMMENTS