Pro-Ser, Üretimlerinde Yaptığı Yeniliklerle Adını Sıkça Duyurmaya Devam Edecek

1998 yılında kurulan Pro-Ser firması, ISO 9001–2000 kalite standartlarında; laboratuvar test ekipmanları ve kalite kontrol test cihazları imalatı yapıyor. Firma, teknik servis ve sarf malzemeleri konusunda kalite ve güvenilir bir iş ahlakıyla her zaman tedarikçilerinin yanında olmaya gayret ediyor.

Pro-Ser, Üretimlerinde Yaptığı Yeniliklerle Adını Sıkça Duyurmaya Devam Edecek

Pro-Ser, 2010 yılından itibaren yeni ürünler konusunda atılım yaparak portföyüne birbirinden farklı cihazlar ekledi. Pro-Ser firması, BS, EN, AATCC, DIN ve ISO standartlarında test cihazları ve yardımcı ekipmanları üretimi yapıyor. Firma, Türk – Fransız Ticaret Derneği tarafından düzenlenen ‘2010 Türk-Fransız Ticaret Oscarları’ ödül töreninde Fransa’da yapmış olduğu yatırımlarından dolayı ‘Fransa’da Yılın Türk Yatırımcısı Oscarı’ ödülüne layık görüldü.

Pro-Ser Yönetim Kurulu Başkanı Seven Yılmaztürk, 2.Uluslararası İş’te Kadın Zirvesi’nde ‘Girişimci Kadın Ödülü’nü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın elinden aldı. Başarılı bir KOBİ, imalatçı ve bir ihracatçı firma olarak tüm zorluklara rağmen Pro-Ser firması dünya pazarlarındaki başarılı konumunu sürdürüyor. Seven Yılmaztürk, aynı ivme ile çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

“ARTILAR VE EKSİLERİ DEĞERLENDİREREK KARAR VERİLMELİ”

Yılmaztürk, Girişimci Kadın Ödülü’nü aldığı zaman yaptığı konuşmada, “Yatırım yapma kararı bir günde alınan bir karar değildir. Bugüne kadar yaşadıklarınızla, tecrübenizle karar vermek ve bunu çok istemek gerekiyor.

Artılarla eksileri değerlendirerek karar verilmeli. Araştırmacı olup günün şartlarına göre takibini yapmalısınız. Her yıl, düşünceler hedefler değişebiliyor. Bizler de bir, iki yıl boyunca araştırmalar yaparak sektörün ihtiyaçları belirledik. Bunun sonucunda yatırım yapma kararı aldım.” ifadeleri kullandığını söyledi.

Yılmaztürk şöyle devam etti. “Türk tekstil sektöründe test laboratuvarı sahibi olan ve test cihazları imalatı yapan ilk firmalardan biriyiz. Prowhite markamız Avrupa ülkelerinde de tescillendi ve Türkiye için belli bir değer kaydetmeye başladı.”

PRO-SER HER MAKİNEYE UYGUN KONTROL PANELİ ÜRETİYOR

Pro-ser, İstanbul Üniversitesi’nin Teknokent bünyesinde, makinelerin kontrol paneli olan sensör imalatını yapıyor. “İleride sektöre de fayda sağlamayı düşünüyoruz” diyen Yılmaztürk, şunları söyledi. “Sensörler, kontrol panellerine uyumlu olan her türlü makinede kullanılabiliyor. Teknokent’in bünyesinde olmamızdan dolayı tabi ki bazı avantajlarımız olacak. Ama bu seri imalata geçirilmeli ve büyütülmeli.”

2018 YILI PRO-SER AÇISINDAN İYİ GEÇTİ

Geride bıraktığımız 2018 yılı için değerlendirmelerde bulunan Yılmaztürk, döviz kurundaki artış ve ekonomideki belirsizlikler sebebiyle geçtiğimiz yılın imalat sanayii açısından pek parlak geçmediğini vurguladı. Yılmaztürk, Pro-Ser olarak seneyi iyi tamamladıklarını ve çok sayıda ihracat yaptıklarını söyleyerek firma sahiplerine şu tavsiyelerde bulundu:

“Firma sahiplerinin, ekonomik kriz halinde çok fazla panik olmamaları ve borçlu yakalanmamaları gerekiyor. Pro-Ser’in en büyük avantajı buydu. Bütçeler kısılmalı ve yatırımlar gerektiği kadarıyla yapılmalı. Ayrıca firmaların, fuarları ve sektörü takip etmesi gerekiyor. Her işletmenin vizyonunu geliştirmesi lazım. Derneklere ve sivil toplum kuruluşlarına destek verilmesi, fikirlerin paylaşılması, sorumlulukların yerine getirilmesi gerekiyor.”

COMMENTS