Mesdan’ın Yapışkanlık Testi Sistemi Dünya Çapında Pazar Ölçütü Olacak

Elyaf testi için LAB hattının tamamlanmasına odaklanan son Ar-Ge projeleri ve CONTEST-S (pamuk yapışkanlık detektörü) ve CONTEST-F (yapışkanlık detektörlü yüksek hacimli pamuk test cihazı) kısa süre önce piyasaya sürüldü. Yapışkanlık test sistemi, resmi ITMF-ICCTM onayını aldı ve bu tür analizler için dünya çapında pazar ölçütü olması bekleniyor.

Mesdan’ın Yapışkanlık Testi Sistemi Dünya Çapında Pazar Ölçütü Olacak

Mesdan® S.p.A., İtalya’nın ünlü düğüm makinesi ve tekstil laboratuvarları için kalite kontrol ekipmanı (Mesdan-Lab bölümü) üreticisidir. 1952’de Salò’de (Garda Gölü) kurulan şirket, 1960’lı ve 70’li yıllarda mekanik el ve otomatik düğüm makinelerinde dünya çapında bilinir hale geldi.

Mesdan 1980’li yıllarda ipliklerin düğümlenmeden birleştirilmesi için bir teknoloji geliştirdi ve otomatik sarım teknolojisindeki uygulamalarıyla çok güçlü bir büyüme sağladı. 1990’lı yıllarda, şirketin ikinci girişimi olan “Mesdan-Lab” kuruldu. Takip eden yıllarda “Gavazzi Srl”nin satın alması ve boyama/terbiye entegrasyonuyla katalog yelpazesi 2012 yılında tamamlanana kadar sürekli büyüme kaydetti. Mesdan, 2013 yılında Avrupa’daki en önemli tekstil makinesi üreticisi grubundan biri olan Savio şirketler grubuna katılarak, o tarihten bu yana önemli stratejik ticari ve üretim sinerjilerinden faydalandı.

Bugün, İplik Birleştirme Bölümü’ndeki ürün kataloğunda, Savio sarım makinelerini kullanan tüm iplikçiler için tam otomatik ekleme çözümleri sunuyor: JointairÒ, AquasplicerÒ, Hot JointairÒ ve MoistairÒ. Bu seride ayrıca; büküm, geri sarma, dokuma, örme vb. iplik kullanılan tüm üretim aşamalarında ve elyaf, karbon elyafı, aramid, vb. malzemelerden yapılan teknik iplikler kullanılan tekstil sektörlerinde elle çalışan ekleme ve düğüm makineleri de bulunuyor.

Mesdan-Lab; iplikçilik (elyaf ve iplik test makineleri), dokuma ve örme (kumaş fiziki test ekipmanı), boyama ve terbiye (renk haslığı, laboratuvar boyama test ve değerlendirmeleri, konfor analizi) ve çeşitli üretim süreçlerine yönelik bir dizi araç ve aksesuardan oluşan tam kapsamlı tekstil test ekipmanları üreten az sayıda üreticiden biri. Şirket, ISO 9001 ve 14001 belgelerinin yanı sıra, hali hazırda test laboratuvarı olarak ISO 17025 akreditasyonu alma sürecinde.

 

COMMENTS