Odesi, Üretiminin Yüzde 60’ını İhraç Ediyor

Yurtiçi ve yurtdışında Kimyasal/Boya Mutfağı Otomasyonu ve Dozajlama sistemleri konusunda kalite ve güvenin öncüsü olan Odesi, özellikle tekstil, kozmetik, ilaç ve gıda sektörlerinde müşteri ihtiyaçlarına uygun özel çözümler üreterek Otomasyon Sistemleri ve Hassas Dozajlama Sistemleri imal ediyor.

Odesi, Üretiminin Yüzde 60’ını İhraç Ediyor

Kuruluşundan günümüze 900 adetten fazla sistemi yurt içinde ve yurt dışında kurmayı başaran Odesi, özellikle denim kumaşı imalatında kullanılan makineler için geliştirmiş olduğu İndigo Otomasyon Sistemi ile sektörde aranan bir marka haline geldi. Slasher ve Halat Boyama makinelerine entegre edilen İndigo Otomasyon Sistemi; hem makineyi tam otomatik olarak kontrol edilebilir ve izlenebilir hale getiriyor hem de reçete hazırlıklarını tam otomatik yapıyor. Bu sayede Odesi müşterileri öncesine kıyasla yüzde elli daha az lot ile üretimlerini tamamlamış ve üretimlerindeki standardizasyonu en yüksek seviyede sağlamış oluyor.

Ürün yelpazesi içerisinde farklılıkları ve üstünlükleri sayesinde yurt dışı rakiplerinden ayrılarak öne çıkan Tam Otomatik Laboratuvar Pipetleme Sistemi son 4 yıl içerisinde 100 adedin üzerinde bir satış rakamı yakalayarak başarısını ispat etti. Tam Otomatik Laboratuvar Pipetleme Sistemine 2020 yılında eklenmiş olan Tam otomatik numune boyama özelliği ile birçok tekstil boyahanesi tarafından tercih edilen sistem, boyahanelerin öncelikli yatırım listelerinde üst sıralarda yerini aldı.

Üretim kapasitesi ve kalitesini arttırmaya yönelik çözümlerini en son teknoloji ile birleştirerek müşterilerine sunan Odesi, 30 yıldır hızla artan ivmesi sayesinde sektörün öncü firması haline geldi.

İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde yer alan üretim tesislerinde yapmış olduğu başarılı Ar-Ge çalışmaları neticesinde tekstil ve kimya sektörlerinde kullanılan birçok makine ve sistemin patentine sahip olan Odesi, Boyahanelerde kullanılan kimyasallarda ve boyar maddelerde standardizasyon sağlanmasını mümkün kıldı.

Ayrıca Kimyasal-Boya tasarrufu, işçilik tasarrufu, verimlilik artışı gibi avantajlarla işletmelerin maliyetlerinde büyük düşüş sağlayan sistemlere imza atan Odesi, işletmelere kalite ve prestij kazandırarak müşterilerine rekabette avantaj sağlıyor.

Üretiminin yaklaşık yüzde 60’a yakınını ihraç etmeyi başaran Odesi, Bangladeş, Özbekistan, Mısır, Hindistan, Meksika, Pakistan, Yunanistan ve İtalya gibi tekstil üretimi yapan ülkelerde mümessillikleri aracılığı ile operasyon yapıyor. Firma, müşteri memnuniyetini önemseyerek, müşterilerinin güvenini kazandı ve kendi alanında sadece Türkiye’nin değil dünyanın en önemli markalarından birisi haline geldi. Her geçen gün artan kapasitesiyle dünyanın en önemli markalarının çözüm ortağı olan Odesi, müşterilerinin özel talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda Ar-Ge çalışmaları yaparak özel Otomasyon ve Dozajlama Sistemleri geliştiriyor ve mevcut işletmelere entegre etmeyi başarıyor.

Başta Tekstil, Kimya, Gıda ve Kozmetik sektörlerine yönelik çalışmalara imza atan firmanın üretimleri arasında; Sıvı Kimyasal Dağıtım Sistemi, Toz Boya Tartım​ ve Toz Boya Depolama Sistemi, Toz Boya Çözme ve Dağıtım Sistemi​, Tuz-Soda-Sülfat Çözme ve Dağıtım Sistemi, Ham Tuz Rafinasyon Sistemi, Laboratuvar Pipetleme Sistemi, Tam Otomatik Karışım Hazırlama Sistemleri yer alıyor.

Sürdürülebilir teknolojiler üreten firmanın her zaman önceliği çevre ve canlı sağlığı oldu. Daha az kimyasal, daha az boya ve daha az atık salan sistemlerin en önemli üreticisi olan Odesi,  “Yaşanabilir Bir Dünya İçin Temiz Çevre’’ görüşünün sektördeki en büyük temsilcisi olmayı başarıyor.

 

 

COMMENTS