Rubenis Firması, Mayer& Cie. Yuvarlak Örme Makinelerine Güveniyor

En son teknolojiye sahip Rubenis fabrikası Mayer& Cie. yuvarlak örme makinelerini kullanıyor: Türk triko üreticisi, Relanit'e güveniyor.

Rubenis Firması, Mayer& Cie. Yuvarlak Örme Makinelerine Güveniyor

Rubenis örme fabrikası günlük yirmi beş ton triko üretim kapasitesine sahip. İstanbul merkezli tam entegre tekstil şirketi, 2021 yılının başında Mayer& Cie. makineleri ile yeni ve son teknoloji üretim tesisinde faaliyete geçti. Rubenis’te Alman premium üreticinin otuzdan fazla yuvarlak örgü makinesi kullanılıyor. Süprem kumaş ve çift süprem kumaş, ribana ve polar; kısacası bir müşterinin isteyebileceği her şeyi örüyorlar. Rubenis, yalnızca kendi iplik fabrikasında ürettiği organik pamuğu kullanıyor. Kumaş 100 ila 250 kilogramlık rulolar halinde tedarik ediliyor.

Tercih Edilen Model; Relanit 3.2 HS

Rubenis tesislerindeki yuvarlak örgü makinelerinin üçte ikisi endüstriyel tezgâhlı ve tüylerin yayılmasını önlemek için ayrı kabinlere yerleştirilmiş, Relanit 3.2 HS modelleridir. Bu son derece verimli makine tipinin en yaygın modeli 32 inçlik versiyondur ve bunu 30 ve 26 inç versiyonları takip ediyor. Bu makineler elastomer ipliklerin işlenmesinde olağanüstü verimlidirler. Rubenis ayrıca birkaç MBF 3.2 üç iplikli kumaş makinesi ve D4 2.2 II kullanıyor. İlk makine yani MBF 3.2; pamuk tutkunu. Eşofman altı ve kapüşonlu gibi ağır pamuklu kumaşların üretiminde yaygın olarak kullanılıyor. D4 2.2 II’ler interlok uzmanı makinelerdir. Rubenis tesislerinde, 32 inçlik bir tezgâh üzerinde bir E18, MBF 3.2 bir E24 gauge örülüyor.

Relanit makinelerinin Türkiye’de güçlü bir geleneği var

Relanit makinelerini tercih eden Rubenis, birçok Türk tekstil üreticisi ile deneyimlerini paylaşıyor. Üreticiler, özellikle elastomer iplikleri işlerken makinenin üretkenliğini ve güvenilirliğini takdir ediyor. Bunun özellikle iki sebebi var: Relanit 3.2 HS’nin 30 inçlik bir modeli likralı örgü ile 45 rpm’ye kadar ulaşıyor. Bu makinede en yüksek hızda bile kaplama hataları neredeyse hiç görülmüyor. Ayrıca makine, iplik kaliteleri açısından oldukça toleranslıdır. Küçük kaliteli kaynaklarla bile, güvenilir ve istikrarlı bir çıktı elde edilebiliyor.

Türkiye’de Mayer& Cie.’nin Relanit makinelerine güvenmek köklü bir geçmişe sahip. Göreceli teknolojiyle donatılmış makinelerin ilk günlerinden beri Türk örgücüler arasında popüler oldu. 1987’de piyasaya sürülmelerinden bu yana binlerce model Türkiye’ye gönderildi. Şimdiye kadar üretilen toplam Relanit modeli sayısı 12.000’e ulaştı. Bu da Türkiye’yi dünyadaki en önemli Relanit pazarlarından biri yapıyor.

Müşterilerinin Taleplerini Kısa Sürede Karşılıyor

Mayer& Cie., yuvarlak örgü makinelerinin lider üreticisidir. Dünyanın her yerinden müşteriler bu makineler ile ev tekstili, spor giyim, gecelik, mayo, koltuk kılıfları, iç giyim ve teknik tekstiller gibi modern tekstillerin tamamını örebiliyor.

Ayrıca Mayer& Cie., müşterilerinin gereksinimlerini önceden tahmin etmeye ve sektördeki yeni trendleri erken bir aşamadan itibaren karşılamaya çalışıyor. Bu, Alman üreticiyi yeniliklerde olduğu kadar yuvarlak örme dünyasında da lider yapıyor.

Mayer& Cie., yuvarlak örme makinelerinin yanı sıra yüksek basınçlı hortumlar için kılıflar üreten örgü makineleri de üretiyor. Bu iş kolu, Ocak 2019’da örgü makineleri üretimi Almanya Albstadt’ taki merkeze taşınana kadar ABD’deki Mayer Industries’de yapılıyordu.

COMMENTS