Stäubli Çözümleri Dokumacıların Esnekliğini ve Verimliliğini Artırıyor

Stäubli, tekstil endüstrisinin temsilcilerini Dakka Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı'ndaki mümessilliği Spintex Technology Ltd.'yi standını ziyaret etmeye devam ediyor. Ziyaretçiler, zaman tasarrufları ve artan genel verimlilik gibi avantajları yakalamayı amaçlayan dokuma işletmelerindeki iş akışlarını optimize etmek için makine ve sistem çözümlerini keşfedecekler.

Stäubli Çözümleri Dokumacıların Esnekliğini ve Verimliliğini Artırıyor

Stäubli, ünlü SAFIR otomatik çekme makineleriyle – özellikle SAFIR S40 ve SAFIR S60 – ile dokuma hazırlık işlemlerini ve denim, keten ve gömleklik kumaş üretimini geliştirmek isteyen dokumacılara benzersiz çözümler sunuyor. Bu makineler tam zamanlı prosesi destekliyor ve birinci sınıf kaliteye sahip kumaş üretimini artırıyor. Kullanımda oldukça esnek olan makineler gelecekteki uygulamalara da kolayca uyarlanabiliyor.

Ziyaretçiler ayrıca TOPMATIC 201 PC otomatik çözgü düğüm atma makinesini de görecekler. Bu, Stäubli’nin 0,8 ile 500 tex arasındaki iplik aralağına sahip standart iplikler için bağlama çözümüdür. Çift uç algılamalı bu makine çapraz alma olmaksızın düz çözgülerde bile güvenle çalışıyor.

Ultra güvenilirlik ve yüksek kaliteli kumaşlar için SX ve LX Jakar makineleri

Optimize edilmiş gövde ve yüksek performanslı kaldırma mekanizmasıyla, bu makineler fabrikalardaki en zorlu koşullarda bile güvenilir şekilde çalışıyor. Bu makine Jakar tasarımları için maksimum 25.600 kanca ya da iki makineyi birleştirildiği zaman  51.200 kanca destekliyor. Her türlü hava jetli, rapierli veya su jetli makineye uyarlanabilen SX Jakar makinesi, havlu kumaş, dekoratif malzemeler, ipek kumaşlar, goblenler, kıyafetler veya koltuk kılıfları için mükemmel sonuçlar veriyor.

Stäubli’den çerçeveli dokuma için ağızlık sistemleri – tüm ihtiyaçlara cevap veren bir seri

Stäubli’nin geniş ürün portföyünde, hava jetli, su jetli, rapierli ve projektilli dokuma makineleriyle çerçeveli dokuma için çözümler bulunuyor. Bu ürün, 12 mm’lik aralıklarla çalışan, 8 adede kadar kaldırma ünitesiyle kullanılabilen, yeni Robust 1692 kam hareketini kapsıyor. Bununla beraber, makine yumuşak bir çözgü işlemine olanak sağladığı için dokumacılar yüksek kaliteli kumaşları kolayca üretebiliyor.

Stäubli, elektronik döner armür makinesi konusunda ise, en modern ve güvenilir teknoloji ürünü olan Dobbies S3000 / S3200 yeni nesil makinelere sahip. Bütün büyük üreticiler tarafından imal edilen dokuma makinaları ile uyumlu olan bu seriler, gücü başlığı seçiminde kilitleme bazlı yeni bir konsept sunarken dokumacılara da gereksinimlerine mükemmel bir şekilde adapte olan modeller arasında seçim yapabilme şansı sağlıyor.

Örme otomasyonu çözümleri – üretim sürecini önemli ölçüde kısaltır

Son zamanlarda piyasaya sunulan D4S çorap burunlarını kapama cihazı gittikçe daha fazla sayıda örme işletmesinde vazgeçilmez hale geliyor. Bu ustaca cihaz, çorap burnunu kapatırken, çorap örme makinesi aynı anda bir sonraki çorabı üretiyor. Bu ise çorap üretim sürecini önemli ölçüde kısaltıyor.

 

COMMENTS