Monarch, Yuvarlak Örme Pazarındaki Her Türlü Üretime Hitap Ediyor

Monarch Yuvarlak Örgü Makineleri, yeni teknoloji ve inovasyonlar ile Türk Tekstil sektöründe adından söz ettirmeye devam ediyor.

Monarch, Yuvarlak Örme Pazarındaki Her Türlü Üretime Hitap Ediyor

Japon menşeili Monarch, piyasanın en prestijli örme makinelerini üretiyor. Elli yıl önce Monarch ve Fukuhara firmalarının anlaşması ile Japon Fukuhara’nın üretmiş olduğu örme makinelerinden Monarch’ın; Avrupa, Amerika, Afrika ve Türkiye’de, Fukuhara markasının ise Asya pazarında satılması kararlaştırıldı. 1988 yılında Monarch yuvarlak örgü makineleri mümessilliği ile faaliyete başlayan Teksel Tekstil, dünyanın en önemli tekstil pazarlarından birisi olan ülkemizde, bu güçlü ortaklığın makinelerinin satış ve servis hizmetlerini yıllardır en iyi şekilde veriyor.

Monarch, dünya üzerinde kendi iğnesini ve platinini üreten tek makine üreticisidir. Bu nedenle ürettiği makinelerin verimli şekilde çalışması için herhangi bir iğne veya platin üreticisine bağımlılığı yoktur. Bu aslında Monarch’ı diğer üreticilerden ayıran en temel özelliktir. Firmanın ürün gamına baktığımızda, hem mekanik hem de jakarlı örme makinelerinde çok geniş bir ürün yelpazesi sunduğunu görüyoruz. Japonların kalite felsefesini tam anlamıyla yansıtan Monarch, kullanıcılarına uzun yıllar minimum sorun ile sürekli yüksek verimlilikte üretim vadediyor. Monarch’ın güçlü olduğu bir diğer alan ise elektronik jakarlı makinelerdir. Bu noktada da Monarch, kalite ve üretim performansı ile ciddi bir fark ortaya koyuyor.

Monarch, pazarda her zaman yüksek hızlarda sorunsuz çalışması ile bilinir. Bunu da sağlayan en önemli etkenlerden biri, makinelerin performansında çok çok önemli olan iğne ve platin gibi örgü elementlerini kendisinin üretmesidir. Çünkü makine üreticisi, ne kadar iyi makine üretirse üretsin, farklı bir firmadan tedarik ettiği iğneler makinenin performansına ayak uyduramaması birçok soruna neden olur. Monarch bu önemli konuyu farklı tedarikçilere bırakmayıp kendi iğne ve platinini, aynı Japon kalite felsefesi ile kendisi üretiyor. 2019 yılında Barselona’da düzenlenen ITMA fuarında tanıtılan yeni model yüksek hızlı süprem makinesi OD7-M2XC-A3.2RE, birçok ana kullanıcısına teslim edilmiş olup, taahhüt edilen yüksek hızlarda üretime ulaşmış durumdadır. Gerek son sistem uzun ömürlü mekanik yapısı gerekse yüksek hızda üretim performansı ile rakipsiz olan yeni nesil örme makinesi, 1350 hız faktörü ile sorunsuz çalışmaya olanak sağlıyor. Makinenin örgü kafası, kasa yapısı ve alt çektirme sistemi mümkün olan en yüksek örgü performansını kullanıcılara sunmak için yeniden tasarlandı.

Bilindiği gibi her geçen yıl tekstil sektöründe örmenin payı, dokumaya göre daha da artıyor. O nedenle Monarch tüm örme kumaşlara yönelik birçok farklı makine geliştiriyor. Özellikle yatak yüzünde kullanılan kapitone kumaş üretiminde örmeye olan talep hızla artıyor. Bu alanda da Monarch rakiplerine göre ciddi bir üretim avantajı sağladığı için bu sektör, Monarch için gerçekten çok önemli bir hale geldi. Bu alanda Monarch, açık ara global pazar lideri olmasına karşın çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor ve sürekli olarak yeniliklerle makinelerini güçlendiriyor.

 

COMMENTS