Schönherr: Alpha Serisi ile Her Kalitede Halı Üretiyor

Schönherr, Stäubli markası altında yüksek kaliteli çift rapierli halı dokuma makineleri geliştiriyor ve üretiyor. Kökleşmiş bir geleneğe ve ürün geliştirme konusunda 150 yıldan fazla deneyime sahip olan şirket, en ileri teknolojiyi içeren son derece esnek halı dokuma makineleri sunuyor.

Schönherr: Alpha Serisi ile Her Kalitede Halı Üretiyor

Dünya genelinde kanıtlanmış ALPHA serisi makineler sunan Schönherr halı sistemleri, mevcut esnek halı dokuma makinelerinin tedarikçisi olarak tanınıyor. Schönherr halı makineleri her türlü tek veya çift yüzlü havlı veya bukle halıların üretiminde maksimum esneklik sağlıyor. Çift rapierli halı dokuma makineleri Staubli eksantrik veya armür makineleri ve Jakar makineleri ile donatılmış durumda sanayinin hizmetine sunuluyor.

Schönherr halı dokuma makineleri tarafından desteklenen bağlama olanakları neredeyse sınırsızdır. Kam hareketi ile bir ile dört farklı zemin örgüsü, çeşitli hav örgüsü yapıları ile birleştirilebilir.

ALPHA 360, ALPHA 400 veya ALPHA 500 serisi makinelerde çok çeşitli halı kaliteleri üretilebiliyor. Bu çeşitlilik sayesinde, halı dokumacıları pazar talebine çok esnek bir şekilde karşılık verebiliyor ve onları bir adım önde tutan yenilikçi ürünler yaratabiliyor. Aşağıda, çok çeşitli özelliklere sahip teknolojilerden birkaç örnek yer alıyor:

Standart: Her atkıda en yüksek üretkenlik, hav düğümleri için çift atkı örgü yapısı.

Mega: Farklı efektlerle halı, özellikle çift havlı. Çift havlı, sadece dış atkılar üzerinde veya dış ve iç atkıların üzerinde örülebilir.

Premia: Çifte hav, zeminde desen veya hav sırasının yoğunluğunun azaltılması gibi farklı etkilere sahip halılar, bir çeşit gölge etkisi ile sonuçlanır.

Structure: Çift hav gibi farklı efektlerle halı, yerde üçlü hav desen veya halı altında farklı desen.

Single: Bu teknolojinin özelliği, her atkıda hav düğümlerinin oluşturulmasıdır. Bu teknoloji ile son derece yüksek hav sıra yoğunlukları dokunabilir.

Loop: Dokuma veya nonwoven teknikler kullanılarak üretilebilen ilmik halısı.

Reverse: Her iki tarafta kullanılabilen Sisal görünümlü halı; halı arka yüzü negatiftir.

Sisal: Tercihen kalın BCF iplikleri ile dokunan, bir veya daha fazla atkı üzerinde farklı yüzer etkilere sahip sisal görünümlü halı.

Magic Weft Effect: Halı dokusunda yenilikçi desenler bu örgü yapısıyla üretilebilir. Farklı atkı iplikleri (renkler) bir seçim çizgisi boyunca görülebilir.

COMMENTS