SSM ile İşletme Maliyetleri Düşüyor

SSM sarım makineleri, düşük güç tüketimi açısından son teknolojiyle donatıldı. Bu nedenle işletme maliyetlerini düşürmede çok başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

SSM ile İşletme Maliyetleri Düşüyor

Enerji verimliliği; iplik üretiminde hafife alınan bir başarı faktörüdür. Oysa iplik üreticileri işletme maliyetlerini ve dolayısıyla enerji maliyetlerini mümkün olduğunca düşük tutmak zorundadır. Çünkü bu maliyetler şirketlerinin kârlılığı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip.  Bu nedenle, yeni veya yedek kaynak tasarrufu sağlayan ekipmana yatırım yapmaya karar verirken düşük enerji tüketimi ve düşük enerji maliyetleri önemli faktörlerdir.

Düşük enerji tüketimi söz konusu olduğunda SSM sarım makineleri her zaman ilk tercih oluyor, çünkü bu makineler performans ve enerji verimliliği açısından oldukça başarılılar. Akıllı mühendislik ve en ileri teknolojilerin tutarlı kullanımı sayesinde yüksek üretim çıktıları ve kalite sunan SSM sarım makineleri, düşük güç tüketimi açısından son teknolojiyle donatıldı. Bu nedenle işletme maliyetlerini düşürmede çok başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

SSM XENO-YW, uygulamaya ve sarım parametrelerine bağlı olarak, bu yüksek performanslı sarım makinelerinin güç tüketimi, sarım ünitesi başına sadece 18 ila 100 watt’tır.

En İyi Performans Onaylı

Pratikte yapılan doğrudan bir karşılaştırmada, hız, iplik gerginliği ve temas basıncı gibi aynı sarım parametreleri aynı uygulama için kullanıldığında SSM sarma makinelerinin daha iyi performans gösterdiği görülüyor. Bu, işletim maliyetlerini ayrıntılı olarak analiz etmek için tüm ekipmanlarının güç tüketimini tutarlı bir şekilde ölçen birkaç SSM müşterisinin karşılaştırmalı ölçümleriyle doğrulandı.

Örneğin, Asya’daki bir müşteri, yaklaşık 300 SSM iğ kullanarak yılda yaklaşık 8000 İsviçre Frangı tasarruf etti.

Yüzde 25’e kadar daha düşük güç tüketimi

SSM bobin makinelerini kullanarak kaynak tasarrufu sağlayan, enerji verimli üretim, doğrudan yüzde 25’e kadar daha düşük enerji maliyetleri anlamına geliyor. Yatırımın geri dönüşü bir bütün olarak düşünüldüğünde, performans kazanımları, uzun ömürlülük ve enerji verimliliğinin SSM sarma makinelerine yatırımı değerli kıldığını gösteriyor.

COMMENTS