Stäubli: İleri Tekstil Üretimi İçin Teknolojiler

Frankfurt'taki Techtextil 2019 fuarına katılacak olan Stäubli, makine, sistem ve teknik tekstil üretimi için çözüm özellikleri, ayrıntıları ve avantajları hakkında ziyaretçileri 3.0 numaralı salonda B02 standında bilgilendirecek.

Stäubli: İleri Tekstil Üretimi İçin Teknolojiler

Teknik tekstillerin potansiyel uygulamalarının listesi neredeyse sonsuz görünüyor. Mühendisler ve araştırma enstitüleri, tekstil kullanımının teknik ilerleme, ağırlık azaltma, maliyet tasarrufu veya diğer avantajlara yol açabileceği düzenli ve yeni alanlar buluyor.

Bu avantajları yakalayabilmek için tekstillerin sıkı gereksinimleri karşılaması, sıkıştırma veya kayma gibi mekanik kuvvetlere dayanması, çevre koşullarına dayanması veya sıkı tıbbi hijyen gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. Ek olarak, elyaflar, iplikler ve hatta terbiye edilmiş kumaşlar çoğu zaman tüm tekstil imalat prosesi sırasında veya boyunca kimyasal ve mekanik işlemlere tabi tutuluyor.

Tekstil yüzeyi dokuma bir kumaş ise Stäubli, ağızlık açma (armür ve Jakar makineleri) ve dokuma hazırlama (tahar ve çözgü bağlama makineleri) konusundaki temel yetkinlikleri sayesinde, nihai ürünün tasarımında ve kalitesinde önemli bir rol oynuyor. Geleneksel tekstil endüstrisindeki bir asırdan fazla deneyime ve sürekli Ar-Ge çalışmalarına dayanan Stäubli, teknik tekstillerin ve diğer kumaşların, dokuma fabrikasının ihtiyaçlarına göre bireysel olarak uyarlanabilen ekipmanlarla, işlenmesi için sürekli olarak yeni ve geliştirilmiş yüksek performanslı sistemler ve çözümler sunuyor.

Aşağıda belirtilen makineler Stäubli’nin teknik tekstiller için geniş ürün yelpazesinden bir seçkiyi temsil ediyor:

  • Magma T12 – teknik iplikler için çözgü bağlama makinesi:

    Bu bağlama makinesi monofilamentleri, kalın multifilamentleri, PP bantları, sak lifleri, kalın kesikli elyafları ve diğer birçok iplik tipini işliyor.

  • Karmaşık OPW (tek parça dokuma) hava yastıkları üretmek için LXL / LXXL Jakar makineleri:

Bu makineler, hassas ağızlık geometrisi ve yüksek hızlarda bile kesinlikle titreşimsiz hareket sağlayan kaldırma hareketlerine sahiptir. Makine içerisindeki tüm hareketli parçaların ve tahrikler gibi doğrudan monte edilmiş bileşenlerin optimum olarak koordine hareketi, çok ağır kumaşların rutin dokumasını sağlıyor. Ağızlık açıklığı optimize ediliyor ve atkı atma sırasında çözgü iplikleri üzerindeki yükler azaltılıyor. Sağlam yapı ve ödün vermeyen yüksek kaliteli malzemelerin kullanılması, her makinenin güvenilirliğini ve uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

  • Karmaşık çok katmanlı kumaşlar için TF20 dokuma sistem:

Ayrı ayrı yapılandırılabilen bu sistem, düz ve sandviç kumaşların, karmaşık ve çok kalın ve / veya yoğun çok katmanlı kumaşların, ayrıca malzeme karışımı ve 3B tekstillerin üretimine izin veriyor.

  • Yüksek kaliteli suni çim üretimi için ALPHA 500 Leantec:

    Schön- herr Halı Sistemleri ürün hattının bu özel dokuma sistemi, yüksek kaliteli sentetik çim ve ham dokuma halıların ekonomik üretimine olanak sağlıyor.

COMMENTS