Stoll, Yeni Makinesi CMS 503 ki’yi İlk Kez ITM 2022’de Tanıtacak

Karl Mayer Group - Stoll Bölge Satış Müdürü Lutz Vogel, “Yeni ürünlerimizi tanıtma platformu olduğu, bir ağ oluşturma fırsatı verdiği ve yüksek profili nedeniyle ITM Fuarına değer veriyoruz.” dedi.

Stoll, Yeni Makinesi CMS 503 ki’yi İlk Kez ITM 2022’de Tanıtacak

Tekstil Teknoloji dergimiz için bir röportaj gerçekleştirdiğimiz Karl Mayer Group – Stoll Bölge Satış Müdürü Lutz Vogel, Türkiye pazarı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Vogel ayrıca  ITM 2022 Fuarı ve sergileyecekleri ürünlerle ilgili bilgi verdi.

ITM Fuarı’nın Karl Mayer Group için büyük önem taşıdığını dile getiren Vogel, “ITM Fuarı bizim için ITMA’dan sonra en önemli ikinci fuar. Yeni ürünlerimizi tanıtma platformu olduğu, bir ağ oluşturma fırsatı verdiği ve yüksek profili nedeniyle ITM Fuarına değer veriyoruz.  Yerel ziyaretçilerin yanı sıra, Avrupa’nın dört bir yanından, Asya bölgesinden ve Afrika’dan birçok misafir önceki senelerde düzenlenen etkinliklere katıldı.“ diye konuştu.

2021 Yılında Stoll’ün En Çok Ciroya Sahip Olduğu Pazar: Türkiye

Türkiye’nin, 2021 yılında Karl Mayer Group bünyesindeki yeni birimi Stoll için en yüksek ciroya sahip pazar olduğunu ifade eden Vogel, 2022 yılı için de benzer bir durum beklediklerini söyledi. Sektörde en çok talep edilen ürünleriyle ilgili bilgi veren Vogel, Türkiye pazarıyla ilgili de konuştu: ‘‘CMS makinelerimiz özellikle hızlı moda sektöründeki üreticiler arasında talep görüyor. Modaya ayak uyduran trikoların çoğu ihraç ediliyor, ancak yerli markalardan da güçlü talep var. Genel olarak düz triko üreticisi olan Türkiye, seri üretimden lüks ürünlere kadar tüm segmentlere hizmet veriyor. Tüm tüketici pazarlarına yakınlığı, hızlı teslimat süreleri ve üretilen malların mükemmel kalitesi, Türkiye’nin dünya çapında sahip olduğu lider konumda belirleyici oldu. Stoll, tüm müşterileriyle birlikte bu pazarda başarılı bir şekilde faaliyet göstermekten gurur duyuyor.’’

Grubun düz örgü alanındaki uzmanlığını temsil eden Stoll Biriminin tanıtımı ilk kez ITM 2022 Fuarı’ndaki Karl Mayer standında yapılacak. Stoll ürün yelpazesinde yeni ve piyasaya sürülmeye hazır olan CMS 503 ki, ilk kez ITM Fuarı’nda Karl Mayer Group’un Salon 7’deki 714 A numaralı standında sergilenecek.

“Müşterilerimiz Yeni CMS 503 ki’yi Sabırsızlıkla Bekliyor“

Bölge Satış Müdürü Lutz Vogel birçok Türk düz örme üreticisinin, işlerini başarılı bir şekilde genişletmek için yıllardır çeşitli CMS 530 ve CMS 502 nesillerine yatırım yaptıklarını söyleyerek, artık müşterilerinin yeni CMS 503 ki’yi sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

Stoll’un kanıtlanmış teknolojisiyle donatılan CMS 503 ki’nin kullanımı her zamankinden daha kolay ve yüksek güvenilirlikle çalışıyor. Düşük işletim gücü ve yüksek işletim güvenilirliği ile çok çeşitli tamamen moda ürünler maksimum verimlilikle üretilebiliyor. Ayrıca, yeni knitelligence® makine nesli ile, modern dijital çağın özel gereksinimlerine yönelik hazırlanan CMS 503 ki, süreç otomasyonu, şeffaflık, dijitalleştirme, daha hızlı yanıt süreleri, daha kısa üretim döngüleri, ağ oluşturma ve yeni iş modelleri gibi tamamen yeni fırsatlar açan yönleri içeriyor. CMS 503 ki; E3,5.2, E7.2 ve E14/12 incelik ölçülerinde sunuluyor, bunun yanı sıra farklı ölçülerde de talep edilebiliyor.

Yapılandırılmış, dağıtım ve raf modelleriyle ‘örme/aktarma/örme’nin optimal bir kombinasyonunu sunan CMS 503 ki, bu sayede intersiya desenlerini örerken bile üst düzey, esnek üretim için ideal bir seçenek oluşturuyor. Standart olarak sunulan 4″ cağlık ve kısa kurulum ve ayar süreleri, bağlama sırasında önemli bir avantaj sunuyor. Sürtünme Besleme Tekerleri sayesinde azaltılmış, sabit bir iplik gerginliği sağlıyor. Maksimum iplik sayısı için optimum iplik besleme cihazı, ADF modelleri için yalnızca yandan iplik besleme ile birlikte mümkün oluyor.

k.innovation Create Design ITM 2022’de Tanıtılacak

Vogel ITM 2022’de sergileyecekleri diğer ürünlerle ilgili ise şunları söyledi: “Stoll’ün bu hacim segmenti için giriş seviyesi modeli olan BMS 52 ki, temel yapıya sahip klasik örgü kumaşlar için idealdir ve ITM 2022’de E14/12 ve E3,5.2’de iki farklı incelikte sunulacak. ADF 830-24ki KW W E10.2, düz örmedeki yüksek teknoloji sanatının en iyi örneği olarak İstanbul’da tanıtılacak. Stoll’ün yazılım çözümleri knitelligence® altında birleştirildi. Stoll’un yazılım çözümleri arasında yer alan yeniliklerinden biri de k.innovation Create Design. Güçlü triko tasarım yazılımı, şekil oluşturma ve derecelendirme, dijital ilmek ve iplik geliştirme ve simülasyonlar için herhangi bir 3D yazılıma veri aktarımı gibi özellikler sunarak triko tasarımcıları, desen üreticileri, triko üreticileri ve 3D sanatçılar için faydalar sağlar. Ayrıca k.innovation Create Plus da Türkiye’de yenidir.”

 

 

COMMENTS