Superba, Halı Sektörüne Yönelik Son Gelişmelerini ITM 2022’de Tanıtacak

Vandewiele şirketler ailesinin bir üyesi olan Superba, halı sektörüne yönelik son gelişmelerinin tantımını ITM 2022 Fuarı’nda salon 2’deki 215A numaralı standında yapacak.

Superba, Halı Sektörüne Yönelik Son Gelişmelerini ITM 2022’de Tanıtacak

1990’lı yılların başından beri Türkiye pazarında faaliyet gösteren Superba, Türkiye’de satışını yaptığı toplam 350’den fazla üretim hattı ile halı ipliği üretiminde termofiksaj ve degrade boyamada lider konumda yer alıyor.  İstanbul’daki mümessili Samoteks Makina’nın güçlü desteği, Gaziantep’te yerleşik münhasır distribütörü Bilge Otomasyon tarafından yönetilen geniş bir yedek parça envanteri ve müşterilere her daim yakın olunması Superba firmasının en güçlü yönleridir.

Halıda kullanılan iplik giderek inceliyor, yeni elyaf türleri kullanılıyor, yeni iplik türleri oluşturmak için yeni ekstrüzyon yöntemleri uygulanıyor. Bu kalıcı değişim, yeni, kişiselleştirilmiş özelliklere sahip ürünlerin geliştirilmesine olanak sağlamak için uyarlanmış süreçler, daha verimli ve birbirleri ile bağlantılı makineler gerektiriyor.

Superba, tüm bu talepleri karşılamak için geniş bir makine ve süreç yönetim yelpazesi sunuyor ve yeni tekstil üretim süreçlerini devreye sokuyor.

Tanınmış TVP3’leri sayesinde basınç altında doymuş buharla termofiksaj işleminde zaten lider olan Superba, şimdi de DHS3 serisiyle sıcak havayla termofiksaj çözümü sunuyor. Bu üç katmanlı termofiksaj işlemi, emsalsiz bir düzgünlük seviyesi ve ipliğe oldukça homojen bir sabitleme özelliği kazandırmasının yanı sıra leke direnci ve artırılmış hacim de sağlıyor. DHS3 serisi, azaltılmış zemin çalışma alanı ile yüksek enerji tasarrufu sağlıyor.

Superba, ürün yelpazesini tamamlamak için yeni B403 otomatik sarım makinesinin de tanıtımını yapacak. Uygulama alanını halı ipliği kullanımının ötesine genişleten B403, bireysel iğ motor tahriki ile gerçek bir teknolojik atılım gösteriyor. Sabit bir gerilimle sarma işlemi, bobin uzunluğunun doğru ölçümü ve her bir iplik konumu için benzersiz bir kalite kontrolü sağlıyor. Sarıcı, Factory 4.0 konseptine uyum için bulut bilişim yoluyla Vandewiele ‘‘Texconnect’’ denetim sistemine bağlanabiliyor.

Son olarak, Superba hatları ile termofiksajdan önce tamamlayıcı işlemler olarak kullanılabilecek Vandewiele’nin BXE ekstrüzyon hattı, MF400 tekstüre makinesi ve MCD3 degrade boyama makinesi, halı endüstrisindeki üreticilerin en ekonomik fiyatlarla en yüksek kalitede halı üretmelerini sağlayan yenilikçi iplik türlerini üretmek için yeterli ekipmanlardır.

COMMENTS