Türkiye’nin Tekstil Endüstrisindeki Rolü Arttıkça ITM Daha Önemli Hale Geldi

Türkiye’nin coğrafi konumu ve tekstil endüstrisinde yakaladığı ivme ITM 2022 Fuarı’nı daha da çekici hale getiriyor.

Türkiye’nin Tekstil Endüstrisindeki Rolü Arttıkça ITM Daha Önemli Hale Geldi

Fuarın katılımcı firmalarından Toyota’nın Operasyon Direktörü Marcus Lichtenstein, Türkiye’nin tekstil endüstrisindeki rolü arttıkça ITM fuarlarının daha önemli hale geldiğini dile getirdi.

Türkiye’nin yanı sıra Özbekistan, İran ve Mısır’dan ziyaretçilerin ürünlerine ilgi gösterdiğini ifade eden Lichtenstein fuardan beklentilerinin çok yüksek olduğunu belirtti. Lichtenstein “Dünyada şuan deglobalizasyon diyebileceğimiz bir olay yaşanıyor. Bu Türkiye için iyi, çünkü daha önceden Çin’den ithal edilen bir çok tekstil kumaşları navlun ve pandemi kısıtlamaları gibi sorunlardan dolayı şimdi Türkiye’den geliyor. Türkiye tekstil endüstrisinin önünde iyi bir gelecek görüyorum. Bu yüzden de ITM gittikçe daha önemli hale geliyor.’’ Ifadelerini kullandı.

Bir çok katılımcı firma gibi Toyota’da yeni geliştirdiği ürünleri ITM 2022’de sergiliyor. Lichtenstein “Burada gösterdiğimiz dokuma makinesi ‘Toyota JAT 910’ düşük enerji tüketimiyle beraber çok yüksek verimliliğe sahip. Bu da çok önemli.’’ dedi.

İplikçilik ve dokuma alanlarında Türkiye’nin önünde büyümek için çok büyük bir potansiyel olduğu değerlendirmesinde bulunan Lichtenstein, enerji tüketiminin her zaman büyük bir sorun olduğunu söyledi ve ekledi: “Dokuma teknolojileri güç tüketimini düşürmek açısından çok önemli. 2022 yılı bizim için çok iyi geçiyor. Bir çok siparişimiz var. Özellikle Türkiye’den müşterilerimizin ilgisi çok yoğun.’’

COMMENTS