Türk ve ABD Firmaları Temmuz Ayında İstanbul’da Buluşacak

Tekstil, enerji, savunma, güvenlik ve finans alanındaki 12 ABD şirketinden otuz sekiz üst düzey yönetici bu ay İstanbul'daki Türk firmalarının temsilcileriyle buluşacak.

Türk ve ABD Firmaları Temmuz Ayında İstanbul’da Buluşacak

Tekstil, enerji, savunma, güvenlik ve finans alanındaki 12 ABD şirketinden otuz sekiz üst düzey yönetici bu ay İstanbul’daki Türk firmalarının temsilcileriyle buluşacak. ABD’nin eski ABD dış işleri bakanı Ryan Zinke’nin başkanlığındaki ABD heyeti, ortak üretim ve ortak üretime odaklanan Türk meslektaşları ile ortaklaşa iş birliği yapacak.

Enerji, tekstil teknolojileri, siber ve fiziksel güvenlik teknolojilerine yatırım yapan ABD şirketleri, Temmuz ayında İstanbul’da yapılacak ABD-Türkiye İş Yuvarlak Masa Toplantısı CEO’su toplantısında Türk ortaklarıyla yatırım, ortak girişimler ve sektörel büyümeyi destekleyen sözleşmeler imzalayacaklar. 23-24, Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi (ATBDC) başkanı Uğur Terzioğlu’na göre. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Donald Trump tarafından belirlenen iki ülke arasındaki ticaret hacminde 75 milyar dolarlık hedef , iki liderin son toplantısında 100 milyar dolara yükseldi. 

Bir Türk gazetesinin haberine göre, ABD şirketleri bir petrol ve gaz şirketi olan COX Oil ile bir tekstil ve elyaf geri dönüşüm teknolojisi şirketi olan 7. Nesil’i içeriyor.

Haber: Fibre2Fashion

Gündem

 

COMMENTS