Monforts ile Daha Basit Ve Daha Akıllı

A. Monforts Textilmaschinen Gmbh & Co. Kg, 20-26 Haziran tarihlerinde Barselona, İspanya’daki ITMA 2019’da Endüstri 4.0 teknikleriyle mümkün hale gelen bir dizi yeni gelişme gösterdi.

Monforts ile Daha Basit Ve Daha Akıllı

Salon 2’deki D101 standında, ziyaretçiler artık ‘Monforts’un tüm makine sistemleri için kullanıma sunulan ‘dijital ikiz’ özelliğinin olanaklarını keşfedecekler. En son gelişmiş sensör teknolojisinden yararlanılarak, kapsamlı teknik makine verileri şimdi gerçek zamanlı olarak bulut üzerinde sanal olarak haritalanabilecek.

Anlık duruma genel bakış için yeni Monforts Smart Support (Akıllı Destek) ve Smart Control (Akıllı Kontrol) uygulamaları kullanılarak verilere kolayca erişilebiliyor.

Makine performansı ve üretim süreci ile ilgili tüm özellikler, kontrollü planlama ve üretim için oldukça basitleştirilmiş ve hedefli bir analiz sağlamak için haritalanabiliyor. Bu tür analizlerden elde edilen öngörüler, gerçek üretim sürecini optimize etmek için kullanılabiliyor.

Aynı zamanda, olası hata kaynakları tahmin edilebiliyor ve ortadan kaldırılabiliyor, bu da makinenin kullanılabilirliğini arttırırken, duruş süresini önemli ölçüde azaltıyor.

Parça tahmini

Ek olarak, dijital ikiz sistem, örneğin konvertörler veya dişliler gibi bir sistemin bireysel aşınma parçaları hakkında bilgi sağlıyor.

Monforts Başkan Yardımcısı Klaus A. Heinrichs, “Bakım ve anahtar bileşenlerin değiştirilmesi gerektiğinde, operatörler ve fabrika yöneticileri Smart Check sensörleri tarafından bilgilendiriliyor. Entegre Monforts web mağazasına doğrudan erişim, kullanıcıların bu parçaları gerektiğinde anında sipariş etmelerini sağlayarak makinenin aksama süresini neredeyse tamamen önlüyor.” dedi.

Talep üzerine Monforts aynı zamanda makine performansını neredeyse tamamen izleyebilir ve müşterileri önleyici faaliyetler konusunda proaktif olarak uyarabiliyor. Bununla birlikte, bu gibi durumlarda, veriler veri güvenliği için yalnızca müşterilerin tam onayını verdiğinde Monforts tarafından buluttan çağrılıyor.

Örneğin Smart Check’den (Akıllı Kontrol) gelen veriler, bir sistemin enerji gereksinimlerini analiz etmek için bile kullanılabiliyor, üretim işlemlerini piklere ve elektrik maliyetlerine göre düzenleyerek makinenin çalışmasının optimize edilmesini sağlıyor.

Uzaktan bakım yardımı

Smart Support ile şu anda müşteriler, uzaktan görsel bağlantı ile sahadaki desteğe erişmek için akıllı telefon veya tablet aracılığıyla Monforts servisiyle de iletişime geçebiliyorlar. Monforts servis uzmanları, müşterinin akıllı telefonundaki bireysel sistem parçalarını gösterebiliyor ve sorun gidermede onlara yardımcı olabiliyor. Makine dokümantasyonu gibi dokümanlar gerçek zamanlı olarak bir akıllı telefon, tablet veya ofis bilgisayarı üzerinden beyaz tahta ile de gösterilebiliyor.

Heinrichs, “Monforts dijital ikiz sistemi ve uygulamaları, ileriye dönük tüm makine serilerimiz için kullanıma sunuluyor ve müşterilerimizin işlemlerini oldukça daha akıllı ve aynı zamanda daha da basitleştirecek.” diye konuştu.

COMMENTS