İtalyan Tekstil Makineleri: İlk Çeyrek Siparişleri Düşüşte

İtalyan Tekstil Makine Üreticileri Birliği (ACIMIT) tarafından yayınlanan İtalyan tekstil makineleri satış göstergelerine göre, Ocak-Mart 2019 aralığında siparişlerde bir önceki yılın aynı dönemine göre %3 oranında düşüş kaydedildi.

İtalyan Tekstil Makineleri: İlk Çeyrek Siparişleri Düşüşte

İtalyan tekstil makineleri üreticileri, dış pazarlarda siparişlerin %11 oranında düştüğünü kaydetti. Yurt içinde, siparişler 2018 yılının ilk çeyreği ile kıyaslandığında %84 arttı.

ACIMIT Başkanı Alessandro Zucchi, “İç piyasa 2017 yılının sonlarına benzer bir dinamik yaşıyor. Tekstil sektörü yatırımları, mali teşvikler sayesinde üretim süreçlerinde daha fazla dijitalleşmeye doğru oluşan baskıdan faydalandı. Dış pazarlara ilişkin bu yavaşlama, şu anda farklı coğrafi alanlarda küresel ekonomiye nüfuz eden baskılarla yaşanan köklü bir belirsizlik duygusunun sonucudur. ”

“2018’de gözlemlenenlere paralel olarak 2019’un başlarında bir yavaşlama öngörmüştük. Tüm sektör, 20 – 26 Haziran tarihlerinde Barselona’da yapılacak olan ITMA fuarında neler olacağını görmeyi bekliyor. Tekstil makineleri için küresel talepte bir toparlanmanın etkili olup olmadığını doğrulayacağız.” dedi.

 

COMMENTS