“Kumaş Kontrol Makinemizi İlk Kez ITM 2022’de Tanıttık”

Kumaş kontrol makinesini ilk kez ITM 2022 Fuarı’nda tanıtan Serkon Makina, fuardan memnun ayrıldı. Fuarın ilk gününden itibaren çok sayıda ziyaretçiyi ağırladıklarını dile getiren Serkon Makina Satış Yöneticisi Cemal Karaismail, “Özlediğimiz yurt dışı müşterilerimizle burada karşılaşınca gurbette hemşehrimizi görmüş gibi seviniyoruz.” dedi.

“Kumaş Kontrol Makinemizi İlk Kez ITM 2022’de Tanıttık”

Cemal Karaismail, Serkon Makina Satış Yöneticisi

Tekstil teknoloji liderleri, pandemi nedeniyle verilen 3 yıllık aranın ardından ITM 2022 Fuarı’nda bir araya geldi. Ürettiği makinelerde kullandığı yüksek teknolojinin yanı sıra, müşteri memnuniyeti odaklı satışları ve Ar-Ge çalışmaları ile sektörün önde gelen firmalarından biri haline gelen Serkon Makina da fuarın dikkat çeken şirketlerinden biri oldu. Sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada yükselen bir marka değerine ulaşan Serkon Makina Satış Yöneticisi Cemal Karaismail, pandemi sürecinde ayrı kaldıkları müşterilerine kavuşmuş olmanın mutluluğunu şu sözlerle anlattı: “Özlediğimiz yurt dışı müşterilerimizle burada karşılaşınca gurbette hemşerimizi görmüş gibi seviniyoruz. Fuarın ilk gününden itibaren yoğun bir ziyaretçi ağırladık.”
Fuardan beklentilerinin dünyaya açılmak olduğunu belirten Karaismail, “Şu anda dünyada 70 ülkede makinelerimiz çalışıyor. Bunun sayısını daha da artırmak veya mevcut ülkelerde daha çok tanınır hale gelmek istiyoruz. Bu yüzden ITM 2022 fuarına katıldık.” dedi. Daha önce hiç tanıtmadıkları kumaş kontrol ve kumaş hafızalama makinesini ITM 2022’de ilk defa tanıtmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Karaismail, “Bunun yanı sıra zaten kumaş kesim grubunda Türkiye’de yerli üretim yapan ilk ve tek firma olmaktan gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı. Türk tekstil sektörünün çok iyi durumda olduğunu söyleyen Karaismail, sektörün geldiği noktayı şu sözlerle anlattı: “İhracat rakamlarımız her geçen gün artıyor. Tüm dünya da bunun farkında.”

COMMENTS