Lenzing’den, LENZING™ Web Teknolojisi İçin 25 Patent Başvurusu

Lenzing Group, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ile yeni LENZING™ Web Teknolojisi için ilk patent başvurusunu yaptı. Lenzing’in fikri mülkiyet koruma stratejisinin bir parçası olan 25 uygulama, ürün, süreç ve uygulama icatlarına odaklanıyor.

Lenzing’den, LENZING™ Web Teknolojisi İçin 25 Patent Başvurusu

LENZING™ Web Teknolojisi, ağaç hamuru ile başlayan ve %100 lyocell filamentten nonwoven kumaş elde edilen bir web oluşum prosesidir.

Bu teknoloji, filament ipliğin serme aşamasında birleşerek kumaşa dönüştüğü özgün bir kendiliğinden birleşme mekanizması da sağlıyor. Bu mekanizma, yüzde 100 selülozik liflerin kullanıldığı nonwoven ürün teknolojilerine kıyasla çok daha geniş seçeneklerde yüzey dokusu, dökümlülük ve boyutsal çekmezlik içeren bir ürün yelpazesi sunuyor.

Lenzing CEO’su Stefan Doboczky, “Lenzing’in kurumsal stratejisi olan SCE TEN, sürdürülebilirlik odaklı yeniliklerle büyümeyi artırmaya odaklanıyor. Yeni LENZING™ Web Teknolojisi, en heyecan verici Araştırma ve Geliştirme projelerinden biri. Bu yeni teknoloji ile ilgili 25 patent başvurusu, nonwoven endüstrisine olan bağlılığımızı gösteriyor. Ortaklarımızı işlerinde desteklemeye ve tüketicilere günlük ihtiyaçları için sürdürülebilir yenilikçi çözümler sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

LENZİNG, İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI YARIŞTA SONUÇLARI HIZLANDIRMAK İÇİN ENDÜSTRİ GİRİŞİMLERİNİ DESTEKLİYOR

Botanik kaynaklı elyaf üreticisi Lenzing Group, çevresel liderlik taahhüdünü genişletti. Firma, hükümet liderlerinin 2015 yılında Paris’te belirlenen hedeflere ulaşma yolundaki ilerlemeyi gözden geçirmek üzere buluştuğu Polonya’nın Katowice kentindeki (COP24) Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’na yönelik özel sektörün girişimlerini ilk kez destekliyor.

Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) üyesi, İklim Liderleri Birliği’nin ve Lenzing Group’un CEO’su olan Stefan Doboczky, WEF’in iklim değişikliğine karşı yarıştaki sonuçları hızlandırmak için daha fazla işbirliğini teşvik eden ve dünya hükümeti liderlerine gönderilen açık mektubu imzaladı. Bu mektup, toplam geliri 1,5 trilyon dolardan fazla olan 50 büyük küresel işletmenin liderleri tarafından imzalandı.

Lenzing CEO’su Stefan Doboczky, tekstil ve nonwoven endüstrilerinde sürdürülebilirliğin öncüsü olan Lenzing Group’un, sektörlerin karşılaştığı zorlukları ele alma ve Paris Anlaşması’nın amaçlarını karşılamada yardımcı olma konusunda tutkulu olduğunu belirtti. Doboczky, “Ortaklarımızla birlikte hızlı ve kolay çözümler bulmaya hazırız. Bunlardan biri de Çin’in Nanjing kentindeki üretim tesisimizde kömürle çalışan kazanlardan doğal gaz yakıtlı kazanlara geçiş. Geçişe yeni başladık. ” dedi. “Moda Endüstrisi İklim Şartının temelini atmak için imzacılar, üretim aşamasının karbonsuzlaştırılması, iklim dostu ve sürdürülebilir materyallerin seçimi ve tüm paydaşların farkındalığının yanı sıra dairesel iş modellerini keşfetme gibi konularda birlikte çalışacak.” diyen Lenzing Grubunun Genel Müdür Yardımcısı Robert van de Kerkhof şöyle devam etti. “Lenzing Group, sektörümüzün karşılaştığı zorluklara liderlik etmeyi ve 2030 yılına kadar CO2 emisyonlarını yüzde 30 azaltacağını taahhüt ediyor. Lenzing Group’un halihazırda desteklediği en önemli örneklerden biri de REFIBRA™ teknolojisidir. Yeni bir orijinal elyafın üretimi için hammadde olarak pamuk kırpıntılarını kullanılıyor.”

 

COMMENTS