Mesdan, En Yeni İplik Eğirme ve Test Cihazları ile ITMA 2019’a Katıldı

Mesdan-Lab, iplik eğirme (elyaf ve iplik test makineleri), dokuma ve örme (fiziki kumaş test ekipmanları ve renk haslığı), boyama ve terbiye (parti boyama, parça boyama, kesintisiz boyama, vb.) yanı sıra konfor analizi (KKD testi gibi) alanlarında tam kapsamlı kalite kontrol ve test çözümleri sunan az sayıda şirketten biri.

Mesdan, En Yeni İplik Eğirme ve Test Cihazları ile ITMA 2019’a Katıldı

Mesdan – Lab, iplik eğirme (elyaf ve iplik test makineleri), dokuma ve örme (fiziki kumaş test ekipmanları ve renk haslığı), boyama ve terbiye (parti boyama, parça boyama, kesintisiz boyama, vb.) yanı sıra konfor analizi (KKD testi gibi) alanlarında tam kapsamlı kalite kontrol ve test çözümleri sunan az sayıda şirketten biri.

1952 yılında kurulan Mesdan® Spa, İplik Düğümleme Makineleri, Birleştirme Makineleri ve Laboratuvar Kalite Kontrol Test ekipmanı üreten tanınmış bir İtalyan şirketidir. Test ekipmanı bölümü büyüyerek Mesdan-Lab  adıyla bilinen bir tekstil test markasına dönüştü.

Ekipman dışında kalibrasyon raporları da hazırlayan Mesdan-Lab, her türlü test yöntemini gerçekleştiren en yüksek kalitede izlenebilir sarf malzemeleri tedarik ediyor.  Mesdan-Lab geçtiğimiz günlerde aldığı ISO 17025 akreditasyonunun ardından bu standart uyarınca resmi bir KALİBRASYON laboratuvarı haline geldi.

Mesdan-Lab ekipmanları, en seçkin konfeksiyon markaları ve perakendecileri tarafından kabul görüyor ve önde gelen tüm test laboratuvarları tarafından kullanılıyor. Mesdan ayrıca termal konfor değerlendirmesi için hassas aletler üreten ABD merkezli şirket Thermetrics Inc.’in Avrupa’daki resmi temsilcisi. Kullanım alanı geleneksel tekstillerden (konfeksiyon) yüksek teknolojili spor kıyafetler, üniformalar, koruyucu kıyafet ve aksesuarlar, ayakkabı ve otomotiv sektörlerine yayılıyor.

İplik Eğirme:

Mesdan ITMA fuarında ürünlerini iki ayrı salonda sergiledi:

Mesdan standı, kardeş firmaları Savio ve Loepfe ile birlikte 800 metrekareyi aşan iki katlı büyük bir adada yer aldı. Mesdan fuarda şu çözümlerini sergiledi:

Hem normal hem de teknik ve endüstriyel uygulamalara yönelik ipliklerde %100 düğümsüz üretim yapan tam kapsamlı bir iplik yapıştırıcı serisi. Hem iplik bileşimi hem de oldukça kaba çok katmanlı Ne 1,2 pamuktan çok ince katmanlı sentetiklere kadar uzanan geniş bir değer aralığında çalışan, manuel MOISTAIR 6981A/E ve 6982A/E’ye özellikle ağırlık verildi.

*Elyaf ve iplik kalite değerlendirmesine yönelik olarak iplik fabrikaları için laboratuvar ekipmanları.

Test:

Mesdan’ın ikinci standı, kumaş testinin yanı sıra boyama ve terbiye laboratuvarına odaklanılan “test salonunda” yer aldı.

  • Mesdan-Lab bölümü fuarda ayrıca bir dizi laboratuvar ekipmanı da sergiledi. Sergilenen ürünler arasında şunlar yer aldı:
  • CONTEST-S, ilk kez sergilenen benzersiz otomatik pamuk yapışkanlık test cihazı,
  • En çok rağbet gören ürünlerden biri olan minyatür boyuttaki iplik eğirme laboratuvarı maketi “Mini-Spinning”
  • Özellikle eğitim amacıyla kullanacak olanların ve Ar-Ge ve örnekleme ve melanj üreticilerinin ilgisini çeken Mesdan-Lab ekipmanları,
  • Düzgünlük, mukavemet, sayım, büküm vb. iplik test cihazları için veri toplama yazılımı Yard Data Logger (YDL),
  • Yeni teknoloji, yeni tasarım, yeni işletme yazılımı içeren dördüncü nesil Tensolab germe mukavemet test makinesinin tanıtımı,
  • Laboratuvar boyama bölümünde Mesdan Dyelab ürün gamının öne çıkan ürünü LODO ile görüntülenen “Lab to bulk.”

COMMENTS