Superba’dan Yeni MCD/3 Degrade Boyama Makinesi

Bir Vandewiele şirketi olan Superba, ITMA 2019 fuarında ısı ayarlama, tekstüre ve sarım teknolojilerindeki yeni gelişmelerin yanı sıra halılarda kullanılan MCD/3 degrade boyama makinesinin son versiyonunu da tanıttı.

Superba’dan Yeni MCD/3 Degrade Boyama Makinesi

Bir Vandewiele şirketi olan Superba, ITMA 2019 fuarında ısı ayarlama, tekstüre ve sarım teknolojilerindeki yeni gelişmelerin yanı sıra halılarda kullanılan MCD/3 degrade boyama makinesinin son versiyonunu da tanıttı.

Suberba gerek polyester, gerekse polipropilen, poliamid PAN, yün ya da karışımlardan elde edilen her tür halı ipliği için 350’den fazla TVP3 hattı kurarak ısı ayarlama makinelerinde sektörün öncüsü konumunda bulunuyor. Akrilik ipliklere yönelik 80 adet LV3 modeli de dünyanın her yerindeki halı fabrikalarında başarıyla kullanılıyor.

Bu arada son model MCD/3 degrade boyama makinesi ile özellikle 25 mm’nin altındaki ultra kısa ilmeklerin bulunduğu eşsiz bir ilmek aralığına sahip 72 uçlu katmanları işleyerek halı üzerinde “tek hav/tek renk” ile işlem yapılabiliyor.

TVP3 ısı ayar hattı ile birlikte, polyester ya da poliamid ipliklerde boyama işlemi altı renge kadar genişletilebilmekte ve ayrıca iki renkli baskı gibi özel boyama efektleri de yapılabiliyor. Akrilik ipliklerde ise MCD/3 modeli Superba’nın yeni yüksek kapasiteli DL/5 ayarlama hatları ile eşleştirilebiliyor.

Şirketin kapsamlı TEXconnect programı kapsamında makineden makineye etkileşim ve öğrenme özellikleriyle donatılan tüm teknolojiler sayesinde Vandwiele dokuma veya tafting makineleri ile daha fazla çözüm elde etmek mümkün. Şirketin ürettiği sensörlerin, yazılım programlarının ve sunucuların giderek karmaşık bir yapıya kavuşmasıyla, farklı ülkelerde ve hatta kıtalarda birbirine bağlı makinelerden gelen gerçek zamanlı veriler toplanabiliyor ve paylaşılabiliyor.

Üretim ayarlarının optimizasyonunda program ve planlamayı büyük ölçüde iyileştirmek ve bunun yanı sıra hammadde ve enerji tüketiminde önemli oranda tasarruf sağlamak amacıyla gerek makinelerin gerekse üretim süreçlerinin dijital modelleri oluşturularak analiz edilebiliyor.

Halı üreticileri için, tüm bu gelişmeler gerçek anlamda Akıllı Fabrikaların kurulmasına öncülük ediyor.

Vandewiele’nin ITMA 2019’da sergilediği diğer inovasyonlar ise şunlardan oluşuyor:

  • Gerçek anlamda bir dijital ileri teknoloji ürünü olan dokuma makinesi RCE2+ Rug and Carpet Expert ile tüm iplikler sürekli kontrol edilerek ölçülmekte ve zorlu bobin değişim işlemlerine Vandewiele’nin son model Fast Creel makinesi sayesinde artık ihtiyaç kalmıyor.
  • Düz dokuma jakarlı kumaşların potansiyelini, hav ipliklerle birleştirerek ev ve moda tekstillerde tüm yeni kumaş çeşitlerinin kullanımına imkân tanıyan, İtalyan kadife üretiminde son model Smart Creel ile çalışan yeni VSi32 Velvet Smart Innovator jakar makinesi.
  • BCF ekstrüzyon sistemlerinde, önemli oranda maliyet tasarrufu sağlayan ve dolaştırıcı düğüm homojenliğini büyük ölçüde artıran BCF ipliklerinin birleştirilmesini amaçlayan yeni bir yöntem için INCA (parçalı havayla karışma) sistemi.
  • Şu anda piyasadaki en işlevli tafting makinesi olan Vandewiele Cobble Colortec L+
  • Vandewiele’nin kendi ürettiği RCE2+ makinesinin yanı sıra sektör liderlerinin ITMA 2019’da tanıtılan düz dokuma makinelerine üstünlük sağlayan Vandewiele Bonas jakar makineleri.
  • Vandewiele Titan’ın; düz, yuvarlak ve karmaşık köşeli halıları aynı anda işleyebilen, tamamen yenilenmiş Titan 5540 halı kaplama makinesi.
  • Tüm yaygın triko örgü makinelerinde standart kumaşlarda izleme yapabilen Vandewiele Protechna Arraycam 5420 optik kontrol sistemi.
  • Son model IRO-ROJ atkı atma teknolojileri.

COMMENTS