Rieter ITMA 2019 Barselona’da

Rieter, ITMA 2019 fuarında piyasada kendine bir yer edinmiş olan dört iplik büküm çözümünün tamamına yönelik yenilikleri tanıtıyor.

Rieter ITMA 2019 Barselona’da

Rieter, ITMA 2019 fuarında piyasada kendine bir yer edinmiş olan dört iplik büküm çözümünün tamamına yönelik yenilikleri tanıtıyor. Bu yenilikler hammadde, enerji ve işçilik maliyetlerini düşürmek ve ayrıca her farklı durum için ihtiyaç duyulan iplik kalitesi verimliliğini artıracak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bükümhanelerde esnekliği artıracak çözümler de sunulmuştur. Rieter, bunların yanı sıra, yenilikçi iplik üretimi için de iki ayrı çözüm sunuyor.

Elyaf Hazırlama

Yeni UNIClean B 15 ile harman hallaç dairesi VARIOline, enerji tüketimi ve tüm büküm süreçlerinde temizlik bakımından verimli sonuçlar sağlayan bir dizi iyileştirme de sunuyor. Aynı şey, eşsiz bir verimlilik sağlayan yüksek performanslı yeni C 80 C kartlar için de geçerli.

Ring ve Kompakt Büküm İşlemi

Rieter, ring iplik büküm ve kompakt iplik büküm işlemlerinde maliyet etkinliğini arttırmak için, yeni tarak makinesi E 90’ı, yeni büküm tezgahı F 40’ı, ekleme robotu ROBOspin’i ve bir iplik büküm makinesine kolayca monte edilebilen üç farklı sıkıştırma sistemi geliştirdi: COMPACTdrum, COMPACTapron ve COMPACTeasy.

Döner Eğirme İşlemi

Döner iplik eğirme işleminde verimliliği önemli oranda artıran gelişmeler içeren yenilikler de tanıtılıyor. Cer makinesi modülü RSB Module 50, yüksek performanslı C 80 kart ile birlikte kullanılabilir ve yeni yarı otomatik R 37 ya da tam otomatik R 70 ile yüksek verimli bir doğrudan işlem için yapılandırılabilir. Düşük maliyetli yeni açık uç iplik makineleri; düşük enerji tüketimi, yüksek verimlilik ve düşük hammadde maliyetleri sayesinde yüksek seviyede kullanım özellikleriyle öne çıkıyor.

Hava Jetli Büküm İşlemi

Hava jetli iplik büküm işleminde de yenilikler yapıldı: %100 penye pamuktan yapılmış oldukça çekici bir iplik üretme süreci de fuarda tanıtılacak çözümler arasında. Rieter standında, taranmış kısa elyaf malzemeye rağmen, bu işlemin oldukça uygun maliyetli olduğundan emin olabilirsiniz.

ESSENTIAL – Rieter Dijital İplik Büküm Sistemi

Dört eğirme işlemindeki yeni inovasyonlar, yeni bir makine satın alan tüm Rieter müşterilerine ücretsiz olan sunulan, ESSENTIAL serisinin sunduğu  ESSENTIALorder ve ESSENTIALconsult çözümlerini içereniki yeni işlevi ile tamamlanmaktadır. Mevcut ESSENTIALmonitor, ESSENTIALmaintain ve ESSENTIALpredict modüllerinin yanı sıra, laboratuar verilerini iplik işletmesi yönetim sistemine entegre edebilen ESSENTIALlab, akıllı tarif yönetim sistemi ESSENTIALoptimize ve nakliye ve lojistik sistemlerini entegre eden ESSENTIALautomate çözümlerinden oluşan bir sonraki adımlar da fuarda sergilenmektedir.

Satış Sonrası Hizmetler

Büyüyen dijital hizmet kapsamı, mevcut müşteri tabanını optimize edecek yeni çözümler sunuyor. Rieter Satış Sonrası hizmetleri, PSM Draft Motoru ile  G 33 ve K 44 makinelerinde önemli bir gelişmeye imza atıyor. Enerji Tasarrufu Destek Diski ise, açık uç iplik makinelerinde önemli oranda enerji tasarrufu imkanı sağlıyor.

Bräcker, Graf, Novibra, SSM ve Suessen

Rieter Group’un parça üreticileri ayrıca Bräcker C1 ELM udr kopça ve Suessen’in yeni çözümü SOLIDRING B 188 gibi günlük işlemlere yönelik uyugulamalara yenilikler kazandırdı. SSM, preciforce ile hassas bobin sarma makinelerinde bobin takviyesini optimize edecek bir sistem sunuyor. SSM dokulu iplik sektöründe düğümlü iplik üretimine yönelik bir teknoloji olan fancyflex ile iplikte bir diğer yeniliğe imza atıyor.

Elyaf – İplik

COMMENTS

error: PROTECTED CONTENT