Sedo Treepoint, En Son Teknolojileriyle ITMA Asia’daydı

Tekstil terbiye otomasyonu ve yazılım sistemleri için dijital sistemler alanında 40 yılı aşkın deneyime sahip olan Sedo Treepoint, otomasyonun tamamlanması için mevcut en iyi teknolojiyi sunuyor. Sedo Treepoint tüm son teknolojilerini Salon 6, A17 numaralı standında ilgili müşterilerine sundu.

Sedo Treepoint, En Son Teknolojileriyle ITMA Asia’daydı

Günümüzde tekstil endüstrisi, teknolojik ve ekonomik değişimler ile hızlıca gelişen tüketici trendlerinden etkilenen bir çevreyle karşı karşıya kalmış durumda. Birçok ülke bu duruma sanayiyi dönüştürmesi gereken stratejilerle karşılık verdi: Almanya Endüstri 4.0, Çin ‘Made in China’, ABD Endüstriyel İnternet Konsorsiyumu bu ülkelerden sadece birkaçı. Birçok ülkede başlatılan tüm bu girişimlerin ortak bir amacı vardır: Akıllı üretim.

Şirketler için geleneksel iş modelleri ile kalmak zor oluyor. Karmaşıklık her neyse yükseliyor, dolayısıyla eski kalıplara bağlı kalmak çözüm olmuyor. Çevresel düzenlemeler ve müşteri talepleri, daha sürdürülebilir çözümler için ek baskı oluşturuyor. Şirketler, uzun vadeli bir plana sahip açık fikirli liderlere ihtiyaç duyuyor, ekipleri için bilgi teknolojisine ve BT becerilerine yatırım yapıyor.

Şirketler için geleneksel iş modelleri ile kalmak zor olacak. Karmaşıklık her neyse yükseliyor, dolayısıyla eski kalıplara yapışmak çözüm olmayacak. Çevresel düzenlemeler ve müşteri talepleri, daha sürdürülebilir çözümler için ek baskı oluşturmaktadır. Şirketler, uzun vadeli bir plana sahip açık fikirli liderlere ihtiyaç duyuyor, ekipleri için bilgi teknolojisine ve BT becerilerine yatırım yapıyor. Rekabet gücünü artırmak için, akıllı üretim daha verimli bir üretime ve daha yüksek kaliteye yol açıyor.

Sedo Treepoint’ın teknolojisi; sadece tekstil boyama ve terbiye için değil, aynı zamanda eğirme, dokuma ve örme gibi diğer bölümler için de dijitalleşmenin çekirdeğidir. Üretim yönetiminde durmayan, aynı zamanda renk yönetimini de içeren entegre bir sistem kurulabilir. Üretim planlamasının, simülasyonunun ve renk yönetiminin istihbaratındaki birikim, yüksek miktarda tasarruf sağlayabilir ve sürdürülebilirliği önemli ölçüde artırır. EnergyMaster tarafından EnergyManagment, Enerji Tüketimi’ni daha da derinleştirmeye ve tasarruf için daha yüksek hedefler koymaya yardımcı olacak araçlar sunuyor.

Siparişlerin Yönlendirilmesi:

Bu sipariş şu anda üretimde nerede? Bazen bu soruya cevap vermek o kadar kolay olmuyor. Dâhil edilen yönlendirme işlevleri, kumaşın hangi makinede işlem gördüğü üzerinde bir düğmeye basmayı ve kapasite belirleme gereksinimini destekler. Ayrıca üretim faaliyetlerini planlıyor.

Kontinü Makinelerin Entegrasyonu:

Boyama departmanının entegrasyonunun ötesinde, burada durmamak da önemlidir.  Kontinü işlemleri, genel bir şirket sistemine entegre edilir. Değerli makine verilerine sahip olarak üretim için; iş zekâsı müşterilere vardiya lideri, operasyon yöneticisi, teknisyen, yönetim veya makine operatörleri için önemli veriler sunar. Aşağıdaki gibi onaylanmamış ifadelere güvenmeye gerek yoktur: “B tipi makineler en sürdürülebilir makinelerdir.”

COMMENTS