CCI Tech’den Yeni Nesil Numune Dokuma Makinesi: Evergreen II

Dokuma kumaş numuneleri için mükemmel çözümler sunmayı amaçlayan CCI Tech firması ITMA 2019 fuarında; Evergreen II ve Kebalan numune dokuma makineleri ile Lutan.com numune çözgü makinelerini sergiledi.

CCI Tech’den Yeni Nesil Numune Dokuma Makinesi: Evergreen II

Dokuma kumaş numuneleri için mükemmel çözümler sunmayı amaçlayan CCI Tech firması ITMA 2019 fuarında; Evergreen II ve Kebalan numune dokuma makineleri ile Lutan.com numune çözgü makinelerini sergiledi.

Hong Kong ve Tayvan’dan tekstil ve makine mühendisliği, otomasyon, bilgi teknolojileri, pazarlama alanlarında uzman bir ekip tarafından kurulan CCI Tech. Inc. firması, dünyanın önde gelen numune dokuma, çözgü ve haşıl makineleri üreticilerinden biri.

Sürekli yeni ürün geliştirmeye odaklanan firmanın Taipei’de, araştırma ve geliştirme merkezi, teknik servisi ve ürün tesisi bulunuyor. Satış ve pazarlama faaliyetlerini Hong Kong’dan yürüten firma, dünya çapındaki acenteleri aracığıyla müşterilerine hızlı hizmet sunuyor. CCI Tech’in Türkiye Mümessilliğini ise Miren Tekstil yapıyor.

ITMA 2019 Fuarı’nda CCI Tech CEO’su Kevin J.L. Chung ile bir röportaj gerçekleştirdik. Firmanın ürünleri hakkında bilgi veren Chung, Türkiye pazarıyla ilgili, “Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. Bu nedenle müşterilerimizi mutlu edebilmek için, onların ihtiyaçlarını anlamaya çalışıyor ve çözümler geliştiriyoruz.” dedi.

CCI Tech firmasının ITMA 2019’da sergilediği en önemli yenilikler neydi?

CCI olarak numune makinelerine ağırlık veriyoruz. ITMA’da haşıl, çözgü ve numune dokuma makinelerimizi sergiledik. CCİ olarak önde gelen bir teknoloji ürünü olan tek bobin numune çözgü makinesi Lutan.com’un, No-Creel Design ile entegre versiyonunu duyurmanın gururunu yaşadık. Makine, çözgü ringine tek başına bir cağlık ekleyerek, cağlık için gereken önemli yer boşluğunu ortadan kaldırıyor ve daha yüksek kalitede homojen gerilimli çözgü elde ediyor. Bu Entegre Tasarım konsepti, CCI’nin çözgü hazırlığı için devrim teknolojisini yansıtıyor ve maksimum performans ortaya koyuyor. Aktarma sırasında ortaya çıkan çekme kuvvetine dayanabilir ve aynı zamanda çözgü ipliklerini düzgün bir gerilimle besleyebiliyor. LUTAN.com, çeşitli çözgü genişliklerinin gereksinimlerini karşılayan 2600 mm genişliğe sahip bir çözgü levendi üretmenizi sağlıyor. Ek olarak, dört Renk Değiştirme Aygıtı vardır ve bu otomatik aygıtlar, çok renkli çözgü düzenlemesinde yüksek bir verimlilik düzeyi elde etmek için senkronize olarak çalışabiliyor.

CCİ olarak Kebalan’ı, özellikle özel veya diğer fonksiyonel kumaşların geliştirilmesine uygun olan çeşitli dokuma ve tekstil uygulamalarının ihtiyaçlarına cevap vermek için sunduk. Kebalan, Bireysel Servo Motorlu Atma Cihazı, Dinamik Çözgü ve Atkı Germe Özelliği, güçlü parametreli arşivleme sistemine sahip Dijital Paketler, Uygun Bakım Kapısı ve daha pek çok özellik içeren çok sayıda gelişmiş özellik içeren ilk akıllı otomatik Servo Dokuma Makinesidir.

Yeni servo tezgâhı, tüm dokuma hareketlerini ayrı ayrı servo motorları ile sırasıyla ayarlayabiliyor ve kontrol edebiliyor, aynı zamanda mükemmel bir kayıt ve analiz sunuyor. Çalışma doğruluğunda, verimliliğinde önemli bir artış sağlıyor ve sonuç olarak mükemmelle yakın bir kumaş kalitesi elde ediyor. Bu makine 2019’un sonunda hazır olacak.

ITMA 2019’da ürünlerinizden biri de yenilen Evergreen II numune dokuma makineniz. Bu makinenin avantajlarını sizden dinleyebilir miyiz?

Fuarda sergilediğimiz bir başka ürünümüz ise 100 devir geliştirilen Evergreen II numune dokuma makinemiz. Evergreen II, önceki model Evergreen’in tüm özelliklerini kapsıyor. Son derece fonksiyonel olan bu model döşemelik, hazır giyim, endüstriyel kumaşlar vb. her türde numune kumaşın dokunabilmesini sağlıyor. Ergonomik tasarımı kullanım kolaylığı ve şıklığı bir arada sunuyor. Evergreen II’nin eksiksizliği, dokuma hızında büyük bir artış ve işlemlerde daha yüksek hassasiyet sağlıyor, böylece tekstil uygulamaları için toplam verimliliği en üst düzeye çıkarıyor. 40’tan fazla ülkede çalışmakta olan Evergreen’in daha hızlı çalışan ve bakımı kolay olan bu versiyonu oldukça yoğun ilgi görüyor.

ITMA Fuarı beklentilerinizi karşıladı mı?

Dünyanın her yerinden daha fazla insanın, daha fazla sayıda dostumuzun makinelerimizi görmelerini istiyoruz. ITMA Fuarı bu anlamda beklentimizi karşıladı. Dünyanın dört bir yanından yeni müşterilerle tanışma fırsatı bulduk. Satışlarımızdan memnun kaldık.

Geçtiğimiz 12 ay içinde şirketinizin elde ettiği en büyük başarılar nelerdir?

Farklı malzemeler, farklı amaçlar ve farklı boyutlara hitap eden yeni çözümlerimizin tanıtımını başarıyla gerçekleştirdik. Geçmişte hep başarılı ürünler ortaya koyduk ve umuyoruz ki bu şekilde ilerlemeye devam edeceğiz.

İhracat pazarları açısından değerlendirecek olursanız, Türkiye şirketiniz için nasıl bir öneme sahip?

Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. Çok farklı malzemeler kullanılan ve yüksek kalite gereksinimleri olan bir ülke. Bu nedenle müşterilerimizi mutlu edebilmek için, onların ihtiyaçlarını anlamaya çalışıyor ve çözümler geliştiriyoruz. Türkiye’de ürünlerimizi kullanan birçok şirket var ve bunlar bizim için önemli müşteriler. Ayrıca Türkiye’de bir servis ağımız da var ve Türkiye pazarı için elimizden geleni yapıyoruz.

Röportaj: Dilek Hayırlı

COMMENTS