Gugoltex: Türkiye’de Daha Büyük Bir Varlık Göstermek Önceliğimiz Olacak

Çorap ve tekstil üreticilerine iplikten ürünün paketlenmesine kadar her türlü üretim aşaması için en iyi çözümleri sunan Gugoltex, 30 yıldan beri çoraplar için yenilikçi otomasyonlar ve terbiye makineleri üreten Bipier ve SGF firmalarının mümessilliğini yapıyor.

Gugoltex: Türkiye’de Daha Büyük Bir Varlık Göstermek Önceliğimiz Olacak

Çorap ve tekstil üreticilerine iplikten ürünün paketlenmesine kadar her türlü üretim aşaması için en iyi çözümleri sunan Gugoltex, 30 yıldan beri çoraplar için yenilikçi otomasyonlar ve terbiye makineleri üreten Bipier ve SGF firmalarının mümessilliğini yapıyor.

Gugoltex firmasının sahibi Giovanni Ugolini

Tekstil Teknoloji dergimizin İtalya Özel Dosyası için Gugoltex firmasının sahibi Giovanni Ugolini ile bir röportaj gerçekleştirdik. Türkiye pazarının Gugoltex için her geçen gün daha önemli bir hale geldiğini söyleyen Ugolini, “Mümessilliğini yaptığımız Bipier ve SGF firması ile ITM 2020 fuarına katılarak Türkiye’deki çalışmalarımıza hız vereceğiz.” dedi.

Gugoltex’in gelişim sürecinden bahsedebilir misiniz?

Tekstil sektöründe 30 yılı aşkın süredir edindiğim tecrübem sayesinde Gugoltex, verimli danışmanlık hizmeti sunuyor. Müşterimizle birlikte üretim departmanının yeniden düzenlenmesi için en iyi çözümü buluyor, atık veya fazlalığı azaltarak sipariş ve verimliliği artırıyoruz.

3 yıldan beri çoraplar için özel, yenilikçi otomasyonlar ve terbiye makineleri üreten iki şirket olan Bipier (www.bipier.com) ve SGF’yi (www.sgfautomazioni.it) temsil ediyoruz. Bipier ve SGF yenilikçi ve verimli olma becerileri ve yetenekleri sayesinde uzun zamandır piyasada olan iki firma. Türkiye’ye de birkaç makine kurduk ve her zaman olumlu geri dönüşler aldık.

Faaliyet alanlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Üretken danışmanlık, işimizin en önemli parçası ve son 2 yılda bu alandaki iş yoğunluğumuz bir hayli arttı. Danışmanlık hizmetimizle, iplikten ürünün paketlenmesine kadar her türlü üretim aşaması için en iyi çözümleri sunuyoruz. Temsilcimizle bir araya gelerek, müşterinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış kesin yatırımı planlayarak ve tasarlayarak birçok talebi karşılayabiliyoruz.

Dünya çapındaki satış ve destek ağınızdan bahseder misiniz?

Son 30 yılda Türkiye, Güney Amerika, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Polonya, Rusya gibi birçok ülkede çalışma ve işbirliği yapma şansımız oldu. Bu deneyim sayesinde, her yerde müşterilerimizle ilişkimizi sürdürmemize yardımcı olan referans noktalarımız var. Ancak 2013 yılından bu yana çalışmalarımız da ağırlıklı olarak benim 1990’dan beri faaliyet gösterdiğim Türkiye pazarına odaklandık.

Türkiye pazarı Gugoltex için ne kadar önemli ve bu ülkedeki iş hacminiz nedir?

Gugoltex için Türkiye pazarı her geçen gün giderek daha önemli hale geliyor. Bu ülkeye odaklanmaya öncelik verdiğimiz için, müşterilerimizi ziyaret etmek ve desteklemek amacıyla şahsen ben her ay Türkiye’ye geliyorum.

Gugoltex için 2019 yılı nasıl geçti ve firmanızın 2020 için planları nelerdir?

Gugoltex için 2019 çok iyi bir yıl oldu, ancak her zaman kendimizi günden güne test ederek büyümek ve gelişmek istiyoruz. Tüm bu nedenlerden dolayı, 2020’de işe Türkiye’de daha büyük bir varlık göstermeye çalışmakla başlayacağız ve sonrası içinde birçok plan ve hedefimiz var. Bu kapsamda; Gugoltex ve temsilcileriyle birlikte İstanbul’da düzenlenecek olan ITM 2020 fuarına katılacağız.

 

Bipier, 2019’da Çığır Açacak Yenilikçi Bir Ütü Makinesi Geliştirdi

Çorap makineleri pazarında şu anda hangi trendlere tanıklık ediyorsunuz?

Önümüzdeki yıllarda otomasyonun büyük ölçüde ürünlerin özelleştirilmesine yoğunlaşacak daha fazla gelişime sahip olacağına inanıyoruz. Ve belirli müşteri ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş ürünler üzerinde çalışma ve yeni ürünler geliştirme yeteneği artacak.

Firmanızın son 12 aydaki en büyük başarıları neler oldu?

Bipier’in geçen yılki en büyük başarısı, yeni bir çığır açacak tam otomatik yükleme sistemi ile donatılmış yeni ve yenilikçi bir ütü makinesinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi oldu. Bu projeye çok inanıyoruz, onu geliştirmek ve optimize etmek için birçok kaynağa yatırım yaptık.

Bipier için dijitalleşme ne kadar önemli ve Bipier Endüstri 4.0 için ne tür hazırlıklar yapıyor?

Endüstri 4.0 terimi, sektörümüzün özel bir kolu olan endüstriyel otomasyon trendiyle uyumlu. Aynı zamanda bizim en büyük projelerimizden biri. Biz bunu yeni otomasyon sistemlerini araştırma ve geliştirme yeteneklerimizi, müşterilerimizin özel ve bireysel ihtiyaçları ile eşleştirmek olarak adlandırıyoruz.

Türkiye pazarının Bipier için önemi nedir ve bu ülkeyle yaptığınız ticaret hacmi ne kadardır?  

İtalyan marka büyük çorap üreticilerinden biri için yirmi yıllık deneyimden sonra, dünya pazarına ve özellikle de çalışmalarımıza daha fazla ilgi gösteren Türkiye’ye yaklaşmaya başladık. Türkiye pazarına çok şey katıyoruz.

2020 için hedefleriniz neler?

Bu yılki hedeflerimiz uluslararası pazarlarda daha fazla pay sahibi olabilmek ve bunun için bizi ITM 2020 Fuarı’nda göreceksiniz. Ayrıca sonu gelmeyen teknoloji gelişimine ayak uydurmak için yeni ve yenilikçi otomasyonlar geliştirmeye devam edeceğiz.

 

Türkiye, SGF’nin En Fazla İhracat Gerçekleştirdiği İkinci Ülke

Faaliyet alanlarınız ve ürünleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

SGF di Bagni Gianfranco 1992 yılında kuruldu. Sürekli olarak genişlemekte olan firma, üretilen makinelerin verimliliğini artırmak ve tekstil endüstrisinde her zaman daha rekabetçi olmak, yüksek kaliteli terbiye, paketleme, buharlı ve elektrikli terbiye makineleri üretmek için sürekli yeni teknik çözümler arıyor.

Dünya çapındaki satış ve destek ağınızdan ve ihracat yaptığınız ülkelerden bahseder misiniz?

SGF birkaç yıl içinde kendini piyasaya kabul ettirdi ve böylece birlikte üretebilmek için her zaman yeni ve özel projelere hazır bir şirket bulabilen, en büyük İtalyan ve küresel çorap liderinin güvenini kazandı. En önemli avantajları:

Benzersizlik: Müşteri için kişiselleştirilmiş her makinenin benzersiz olması.

Pratiklik: Tüm kullanıcılar için özellikle basit ve verimli olacak şekilde tasarlanmış makinelerin pratik olması.

Destek: Makinenin satış aşamasından tesise kurulumuna, yedek parça tedarikine kadar her aşamada takip edilmesi ve müşteriye destek sağlanması.

Türkiye pazarının SGF firması için önemi nedir ve bu ülkeyle yaptınız ticaret hacminiz ne kadardır?

Bir sonraki cevapta görebileceğiniz gibi Türkiye pazarı SGF için oldukça önemli. SGF ağırlıklı olarak bir ihracat firmasıdır ve Türkiye, geniş tekstil endüstrisi sayesinde SGF’nin işbirliği yaptığı ikinci ülke konumunda yer alıyor.

2019 ihracat rakamlarınızı bizimle paylaşır mısınız?

İhracat verilerimize göre, 2019 yılında SGF, ürünlerin yaklaşık % 80’ini, özellikle üç ülkeye ihraç etti: Sırbistan, Türkiye ve Polonya.

Önümüzdeki birkaç yıl için planlarınız nelerdir?

SGF’nin 2020 ve 2022 arasındaki planları çok fazla. Zaten çok iyi olmasına rağmen uluslararası organizasyonumuzu geliştirmek istiyoruz. Uluslararası pazarlarda daha fazla yer almak önceliklerimizden biri olacak. Müşterilerimizi ve ihtiyaçlarını karşılamak için tüm hedeflerimize ulaşmak için 2020 organizasyonlarına ITM 2020 Fuarı ile başlayacağız.

Röportaj: Dilek HAYIRLI

COMMENTS