ITM 2020 Dünya Tekstil Sektörünün Buluşma Noktası Olmaya Devam Edecek

Tekstil teknoloji lideri markaların, ürünlerinin dünya lansmanı için tercih ettiği ITM 2018’in büyük başarısının ardından, ITM 2020 heyecanla beklenmeye başlandı.

ITM 2020 Dünya Tekstil Sektörünün Buluşma Noktası Olmaya Devam Edecek

Beş gün boyunca sürecek olan ITM 2020 Fuarı 2-6 Haziran 2020 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.
Dünya tekstil sektörünün lider markalarını buluşturan ITM Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, gerek katılımcı ve ziyaretçi sayısı gerekse ülke çeşitliliği ile bir ‘Dünya Markası’ olduğunu tescilledi. 94 ülkeden 58.942 ziyaretçisiyle rekor kıran ITM 2018 Fuarı’nda yakalanan global başarının sinerjisiyle başlatılan ITM 2020 Fuarı’nın çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Dünya tekstil teknoloji liderleri ITM 2020 Fuarına katılmak için yoğun ilgi gösteriyor. ITM 2020 Fuarı, 2-6 Haziran tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Kapılarını açtığı andan itibaren dünyanın birçok ülkesinden ve Türkiye’den sektör temsilcilerinin akın ettiği ITM 2018 Fuarı, ziyaretçi yoğunluğuyla göz doldurdu. 4 gün boyunca 64 ülkeden 1150 firmaya ev sahipliği yapan ITM 2018’de, bir önceki fuara göre %16 genel ziyaretçi, %38 yurtdışı ziyaretçi ve %20 ülke çeşitliliği artışı gerçekleşti.
Tekstil teknoloji lideri markaların, en son ürünlerinin dünya lansmanları için tercih ettiği adres olan ITM 2018 Fuarı, katılımcılardan tam not aldı.
Fuar sonrası değerlendirmelerde bulunan yüzlerce firma temsilcisi, vize problemi gibi nedenlerle bir araya gelemedikleri müşterileriyle ITM Fuarları sayesinde buluştuklarını belirterek, fuarın global tekstil sektörü için önemine dikkat çekti.
ITM 2020’YE BAŞVURULARDAKİ ARTIŞ YENİ REKORLARIN HABERCİSİ
Hem yurtiçi hem de yurtdışı firmaların milyon Euro’luk satışlar gerçekleştirdiği ve birçok anlaşma ile iş bağlantısına imza atılan ITM 2018’in başarısının ardından, ITM 2020 Fuarı katılım başvuruları artış gösterdi. Daha ilk günden itibaren başvurularını tamamlayan firmalar, ITM 2020 heyecanını İstanbul’da yaşamak için gün saymaya başladı.
Şimdiye kadar satılan stantların sayısı ve firmaların stant ebatlarını büyütmesi, ITM 2020’de hem ziyaretçi hem de katılımcı sayısı açısından yeni rekorların kırılacağının habercisi.
BÜYÜK ORGANİZASYON 5 GÜN SÜRECEK
ITM 2018 Fuarı sırasında yapılan anketlerde, katılımcılar ve ziyaretçiler fuar süresinin bu kadar büyük bir organizasyon için yeterli olmadığını belirtmişti. Katılımcı sayısının, çeşitliliğinin, stant metrekarelerinin ve firmaların sergiledikleri makine sayılarının artması sonucu, yatırımcılar ve heyetler, fuarı gezip anlaşmalarını tamamlamak için sürenin artırılması konusuna dikkat çekmişlerdi. Bu konuda gelen yoğun talepler doğrultusunda, ITM 2020 Fuarının süresi 5 güne çıkartıldı. ITM’in bir sonraki buluşması 2-6 Haziran 2020 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.
Öte yandan Türkiye’de konusunda ilk ve tek fuar olma özelliğini taşıyan HIGHTEX Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı, ITM 2020 ile eş zamanlı olarak düzenlenecek.

COMMENTS