LMW, İhracatını İki Katına Çıkardı

Bugün LMW adı, tüm dünyada yüksek kalitede iplik eğirme çözümleriyle birlikte anılıyor.

LMW, İhracatını İki Katına Çıkardı

Bugün LMW adı, tüm dünyada yüksek kalitede iplik eğirme çözümleriyle birlikte anılıyor. Şirket, eğirme teknolojisinin geleceği olan Otomasyon, Dijitalleşme ve Sürdürülebilir üretime yönelik çözümlerini ITMA 2019’da tanıttı ve müşterilerinden büyük ilgi gördü.

LMW, Türkiye’de güçlü bir müşteri tabanına sahip ve burada yaklaşık yarım milyon iğlik tezgâh kurmuş bulunuyor. Firma ITMA fuarında, Ar-Ge alanındaki becerilerini, yeni ürünlerini ve inovasyonların küresel platformda sergileme imkânı buldu.

LMW’nin Global Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı C.Arunachalam Tekstil Teknoloji dergisine ITMA 2019 Fuarı, Türkiye pazarı ve firmanın ihracat rakamlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İhracat eğilimi önceki yıla göre büyüme gösterdi

LMW, 2017-18 mali yılına kıyasla başarılı bir yıl geçirdi. İhracat eğilimi önceki yıla göre olağanüstü bir büyüme gösterdi. LMW, hem Hindistan hem de küresel pazarlardaki başarısının anahtarı olan teknolojisi sayesinde yıl boyunca çeşitli yenilikçi ürünler geliştirdi ve satış sonrası hizmetlere daha fazla ağırlık vererek Otomasyon, Dijitalleşme ve Sürdürülebilirlik konularında yoğun çalışmalar yürüttü.

LMW’nin ihracatı, 2017-18 mali yılına göre neredeyse iki katına çıktı. Bu da göstermektedir ki LMW ürünleri uluslararası pazarda geniş bir kabul görüyor. LMW’nin daha yüksek bir büyüme ivmesi yakaladığı kilit pazarlar arasında Türkiye, Endonezya, Bangladeş, Vietnam ve Kenya yer alıyor.

İhracat yüzdesinin son 12 aydaki oransal artışı ve tüm dünyadaki müşterilerin iplik eğirme makinesi ihtiyaçları için marka olarak LMW’yi tercih etmesi iyi bir gösterge. LMW, geçtiğimiz günlerde Adana’da uçtan uca çözüm geliştirilen ve önümüzdeki aylarda devam edecek yeni bir tam kapsamlı proje üzerinde çalışıyor. Şu anda ihracat satışları LMW’nin toplam gelirinin %40’ından fazlasını oluşturuyor.

LMW Otomasyon, Dijitalleşme ve Endüstri 4.0’a Odaklanıyor

2019-2020 döneminde LMW, “Otomasyon ve Dijitalleşme ile tüm eğirme teknolojilerinde inovasyon” temasına ağırlık veriyor. Endüstri 4.0, geliştirilen tüm teknolojilerin çekirdeğini oluşturuyor.

LMW, 1200 mm’lik boyutunda hazırlık makinelerini sundu. LMW’nin LC636 model tarak makinesi, dünya çapında kabul görmüş genişlikte taraklara sahip. Son model cer makinesi LDF3 ise otomatik iplik ekleme ve kalıcı yağlanmış uç burçlar gibi gelişmiş özelliklere sahip ve bu sayede iş gücü gereksinimini azaltılıyor.

Son model penye makinası LK69, çizim hazırlama işlemi için servo sürücü ile donatıldı. LMW’nin kompakt emici modeli “SPINPACT” tüm dünyada kabul görmüş bir makine olma özelliğine sahip. Ayrıca son model Ringframe LRJ9SX, normal ve fantezi iplik üretimi için gerekli esnekliğe sahip, dişsiz bir ring eğirme makinesidir. LMW iplik makinaları serisi, harman hallaçtan ring eğirme makinesine kadar tüm elyaf türlerinde ve ayrıca Airjet gibi yeni iplik eğirme teknolojisindeki ihtiyaçları karşılayabiliyor. LMW makineleri ayrıca Open-End işlemler için de uygun. Firma, tüm makineleri Endüstri 4.0 ile uyumlu ve bir iplikhanedeki Kontrol Odası Yönetimi konsepti için fabrikalara SpinConnect makinesini öneriyor.

Türkiye yüksek katma değerli ürün segmentine odaklanmaya başladı

Türk tekstil sektörü, düşük katma değerli emtia kalemlerini bırakıp, yüksek katma değerli ürün segmentine ve moda giyime odaklanmaya başladı.  LMW makineleri, işleyebildikleri farklı elyaf türleri, karışımları ve sayıları bakımından sunduğu çok yönlülük ile değişime uyum sağlayacak yapıdadır. İplik makineleri pamuk, sentetik, karışımlar ve gri ve boyalı çeşitlerin özel elyaflardan oluşan çeşitli uygulamalara hitap ediyor. Makineler ayrıca farklı iplik sayılarında üretim yapacak şekilde tasarlanıyor.

Son zamanlarda önemli bir alan haline gelen otomasyonla ilgili olarak, otomasyonun LMW’nin ağırlık verdiği üç ana konudan biri olduğunu söyleyebiliriz.

“Fitil Aktarma Sistemi, ihtiyaca göre bobinin hız çerçevesinden ring makinesine otomatik olarak aktarılmasını sağlıyor.

Sargı Aktarma Sistemi ise sargının tarak sistemine aktarılması işlemini otomatikleştiriyor. Bu sistemler, büyük oranda iş gücü tasarrufu sağlıyor ve daha az bobin işlenmesi nedeniyle kalitede istikrar sunuyor. ITMA’da sergilenen ring makinesindeki otomatik iplik ekleme özelliği dünya çapındaki tüm müşterilerin beğenisini kazandı.

Yeni Ürün Segmentleri

LMW geçtiğimiz günlerde Baş Üstü Gezici Temizleyici, Fitil Aktarma Sistemi gibi diğer tümleşik çözümler sunarak tek elden sağlanan çözümler geliştiriyor. LMW, kurum olarak uçtan uca çözümlerle müşterilerine hizmet sunmayı amaçlıyor. Müşterilerin tek bir tedarikçiden komple ürün temin etmelerinin en büyük faydası, tüm süreçlerde kesintisiz operasyonlar yürütebilmek ve böylece verimliliği artırmak oluyor.

Satış sonrası desteklere ağırlık

Satış sonrası hizmetler ve yedek parça tedariki son zamanlarda özellikle denizaşırı pazarlarda önemli bir ayırt edici faktör haline geldi. LMW yedek parçaların kolayca tedarikini sağlamak amacıyla LMW e-Spares portalı üzerinden bir dizi avantaj sunan yenilikçi bir sistem geliştirdi. Portal, anında rezervasyon ve hızlı teslimat sevkiyat imkânı sunan 24 saat açık erişim özelliğine sahip.

Makineyi uzaktan izleme imkânı sağlayan “Uzaktan Teşhis” çözümü ile aynı zamanda bakım tahmini yapmak da mümkün. LMW çevrimdışı bakış açısıyla mükemmel bir servis desteği sunan en geniş ürün yelpazesine ve eksiksiz çözümlere sahip Performans Geliştirme Kiti ile sektörde dünya çapında mükemmel bir varlık gösteriyor.

LMW saha düzeyinde ise daha hızlı parça teslimatı için Kahramanmaraş’taki yerel makine ve yedek parça merkezinde maksimum çalışma süresini sağlamak için İstanbul, Adana ve Kahramanmaraş’ta servis uzmanları bulunduruyor.

Haber: Dilek Hayırlı

COMMENTS