Oerlikon Neumag, Tarihindeki En Büyük Kesik Elyaf Tesisi Siparişini Aldı

Oerlikon, büyük Çinli grup Xinfengming Firmasından Oerlikon Neumag'ın tarihindeki dünyanın en büyük kesikli elyaf tesisi siparişini aldığını duyurdu. Bu sipariş sentetik kesik elyaf üretimi için toplam 320 eğirme pozisyonuna sahip sekiz komple kesikli elyaf hattını kapsıyor.

Oerlikon Neumag, Tarihindeki En Büyük Kesik Elyaf Tesisi Siparişini Aldı

Günde toplam 1.800 ton kapasiteli bu proje, Oerlikon Neumag’ın bugüne kadarki en büyük kesik elyaf tesisi siparişi olma özelliğini taşıyor. Sekiz adet iki aşamalı hatta 1.0 – 1.4 denye denye aralığında pamuk tipi kesik elyaf üretilecektir. Bu yatırımla Xinfengming Group ürün portföyünü genişletecek. Dünyanın önde gelen FDY ve POY polyester filament iplik üreticilerinden biri olan Çinli şirket, onlarca yıldır Oerlikon Barmag’ın ve şimdi de Oerlikon Neumag’ın teknolojilerine güveniyor.

Oerlikon bu siparişte sadece teknolojiyi sağlamakla kalmayacak aynı zamanda hatların mühendisliğini de üstlenecek. Teslimat 2022 için planlanıyor.

Xinfengming Group Co.’nun CEO’su Shen Jianyu, Oerlikon Manmade Fibers Solutions Satış Direktörü Felix Chau ve Satış Müdürü Wang Xiaoxin ile birlikte Oerlikon Neumag’dan sekiz yeni kesikli elyaf hattı için bir sözleşme imzaladı.

Oerlikon Polimer İşleme Çözümleri Bölümü

Oerlikon Barmag, Oerlikon Neumag, Oerlikon Nonwoven ve Oerlikon HRSflow markalarıyla; Oerlikon Polimer İşleme Çözümleri Bölümü yapay elyaf tesis mühendisliği ve akış kontrol ekipmanı çözümlerine odaklanıyor. Oerlikon; nonwoven ürünlerin üretimi için yapay elyaf üretim sistemleri, tekstüre makineleri, BCF halı ipliği makineleri ve kesik elyaf sistemleri ve çözümleri konusunda lider tedarikçilerden biridir ve bir hizmet sağlayıcısı olarak tüm tekstil katma değer zinciri için mühendislik çözümleri sunuyor. Oerlikon Neumag ve Oerlikon Nonwoven’ın ana pazarları ise ABD, Asya, Türkiye ve Avrupa’dadır.

COMMENTS