Savio, En Yeni Otomatik Sarıcı Proxima Smartconer®’ı Piyasaya Sürüyor

Proxima Smartconer®, Savio Ar-Ge ekibinin son 3 yılda gösterdiği çabanın sonucu olarak ortaya çıktı. Bu ünite aynı zamanda, Savio'nun inovasyon teknolojisine ve sektör genelinde güçlü ortaklıklara olan bağlılığını kanıtlıyor.

Savio, En Yeni Otomatik Sarıcı Proxima Smartconer®’ı Piyasaya Sürüyor

Yeni bobin sarma makinesi Proxima Smartconer®, Savio otomatik bobin sarımında standartları belirliyor. Proxima adını Smartconer® ile birleştirdiğimizde, Bağlanabilirlik, Endüstri 4.0 ve Endüstriyel Nesnelerin İnterneti taleplerine mükemmel bir şekilde uyum sağlayabilen yüksek teknolojili bir bobin makinesi ortaya çıkıyor.

İplik üreticileri, müşterinin rekabet avantajı için temel faydalara güçlü bir şekilde odaklanan tasarım sayesinde; yüksek verimlilik, düşük enerji tüketimi, üstün iplik kalitesi, otomasyon ve veri bağlantısı gibi yüksek teknolojik özelliklere sahip bir makineye sahip oldu.

Proxima Smartconer®, bir bobin makinesinin optimum kullanımında müşterinin ihtiyaçlarına en üst düzeyde dikkat edilerek tasarlandı.

Daha hızlı çalışmayı sağlayan, manuel ve tekrarlayan görevleri azaltan ekipmanlara yatırım yapmak, hem verimliliği hem de genel üretkenliği artırabiliyor. Aynı şey, ihtiyaç duyulandan daha fazlasını, daha hızlı, daha güvenli, daha iyi kalitede, ancak daha az atık, daha az bakım ve daha az kaynak kullanımı ile yapan yeni bir ekipman için de geçerli.

Rekabetçı̇ Proxima Smartconer® Ünitesinin Başlıca Faydaları:

  • Yüksek Verimlilik: Yeni Smart Booster sayesinde daha kısa bobin değiştirme döngüsü, daha hızlı ekleme döngüsü.
  • Düşük Enerji Tüketimi: En yeni ve en verimli, kendinden regüleli bağımsız motorların ve frekans invertörlerinin kullanımı sayesinde.
  • Premium Bobin Kalitesi: Yeni ekleyici ve yeni gerginlik kontrolü sayesinde.
  • Kullanıcı Deneyı̇mı̇: Yeni HMI – İnsan Makine Arayüzü sayesinde kolay kullanım ve ayarlar.
  • Otomasyon: Otomatik modellerde verimli bobin akışı.
  • Servis Dostu: Kolay bakım ve bileşenlere erişilebilirlik.
  • Erişilebilirlik: Smartconer®, daha bağlantılı, giderek daha verimli ve esnek bir makine olan ve birçok Akıllı fonksiyona sahip bir sarıcı anlamına geliyor. IIoT (Endüstriyel Nesnelerin İnterneti) dijital çözümleri sayesinde sarım sürecinin akıllıca izlenmesi mümkün oluyor.

İşletmelerin Üretkenliğini Artırıyor

Proxima Smartconer® gibi yeni ekipmanlara ve Savio’nun öncü teknolojilerine yatırım yapmak, iplikçilerin iş ihtiyaçları değiştikçe daha çevik ve duyarlı olmalarını sağlıyor. Hatasız bobinler üretirken üretkenlik ve verimlilikteki bu kazanımların önemli maliyet tasarrufları sağlayabileceğini unutmamak gerekiyor.

Makinenin yüksek verimliliği, performansların optimize edilmesine yardımcı olan çok sayıda faktör sayesinde elde ediliyor.

– Smart Booster, bobin aktarma için sarım hızını artıran ve iplik gerginliğini azaltan yeni bir cihaz: Hızlı bobin değiştirme döngüsü artı yedekte ekstra bir bobin sunuyor.

– Üretilen kg iplik başına daha az güç tüketiliyor. Bu da yeni iplik gerdirici ve daha kısa ekleme süresi anlamına geliyor.

Personel Kullanımı Sorunuyla Başa Çıkmak İçı̇n Kullanıcı Dostu HMI

Savio’nun hedefi, kullanıcılara akıllı telefonu kullanırken yaşadıkları aşinalık ve basitliği sunan kolay ve sezgisel bir HMI (İnsan Makine Arayüzü) oluşturmaktı. Bu bakış açısıyla HMI, sezgisel bir yaklaşımı kolaylaştırmak için tamamen revize edildi.

Bir HMI (insan-makine ara yüzü), operatörün bir makine veya üretim tesisi ile ‘iletişim kurabilmesini’ sağlayan bir cihaz veya yazılımdır. Aslında, büyük miktarda karmaşık veriyi herhangi bir operatörün anlayabileceği bilgiye dönüştürüyor. Bu tür bir ara yüz, özel durumlarda basit grafiksel öğelerle daha kullanışlı olmaktadır. Bu, daha az deneyimli operatörün sistemde kolayca hareket etmesine yardımcı oluyor. Önemli bir husus da 4.0 tuşundaki eğimle ilgilidir. Aslında, bakım açısından da önemli avantajları olan sisteme uzaktan erişim imkânı vardır. Aslında, teknik yardım için uzaktan erişilebilirlik ve müşteri tarafından da yardım ve bakım için mobil cihazlarda ve PC’lerde ara yüzün uzaktan kontrol edilmesi sayesinde anlık bilgi sağlanıyor. Ve 4.0 yatkınlığı yönetim sistemleri ile arayüzlenebiliyor.

Makine Duruş Sürelerini Azaltıyor

Kullanıcı dostu bir makine, iplik üreticilerinin değişikliklere veya üretim zorluklarına hızlı bir şekilde yanıt vermesine, makinenin kullanım ve yönetim kolaylığını artırmasına, böylece verimliliğin artırmasına ve makine duruş sürelerini azaltmasına olanak tanıyor. Proxima Smartconer®, hem makine fonksiyonlarının ayarlanması hem de bakım için kullanımı kolay olacak şekilde tasarlandı.

Dokunmatik ekran işlevselliğine sahip yeni tasarlanmış kullanıcı dostu arayüz, çalışma parametrelerinin kolayca ayarlanmasını sağlıyor. Proxima Smartconer® arayüzü, süreçleri ve fabrika operasyonlarını basitleştirmek amacıyla makineyi uzaktan bile izlemeye ve gösterge tablolarını görüntülemeye olanak tanıyor. Operatörler ayrıca KPI’ları (Temel Performans Göstergeleri) hızlı bir şekilde görüntülemek ve alarmları yönetmek için makine PC arayüzünü kullanabiliyor. Gerekli ayarlamaların ekrandan yapılabilmesi bu süreci hızlı ve kolay hale getiriyor.

 

COMMENTS