Stäubli Group’un Yeni CEO’su Atandı

Üç ana alanda faaliyet gösteren ve lider konumda olan mekatronik çözüm sağlayıcısı Stäubli yönetiminde 2021 yılı itibariyle görev değişiklikleri oldu. Rolf Strebel’in emekliye ayrılmasıyla Robotik Grup Bölüm Müdürü Gerald Vogt, Stäubli Group'un yeni CEO görevine atandı. 1 Ocak 2021 itibarıyle Stäubli Grubu’nun yeni CEO'su olan Gerald Vogt’un yerine ise Christophe Coulongeat Yeni Robotik Group Bölüm Müdürü oldu.

Stäubli Group’un Yeni CEO’su Atandı

Üç ana alanda faaliyet gösteren ve lider konumda olan mekatronik çözüm sağlayıcısı Stäubli yönetiminde 2021 yılı itibariyle görev değişiklikleri oldu. Rolf Strebel’in emekliye ayrılmasıyla Robotik Grup Bölüm Müdürü Gerald Vogt, Stäubli Group’un yeni CEO görevine atandı. 1 Ocak 2021 itibarıyle Stäubli Grubu’nun yeni CEO’su olan Gerald Vogt’un yerine ise Christophe Coulongeat Yeni Robotik Group Bölüm Müdürü oldu.

Stäubli, yeni yıla yeni bir CEO ile başlıyor. Önceden Robotik Bölümü’nün dünya genelindeki işleyişinden sorumlu olan Gerald Vogt, Rolf Strebel’den devraldığı CEO’luk görevine 1 Ocak 2021’de başladı.

Kendi alanında oldukça deneyimli bir yönetici olan Vogt, çeşitlenen ve büyüyen aile şirketinin yönetimini devralıyor. Fransız-Alman Mühendis ve İşletme Ekonomisti olan 50 yaşındaki Vogt, 2016 yılının ortasından bu yana Robotik Bölümü’nün dünya genelinde robotik alanından sorumlu Grup Bölüm Müdürü olmakla birlikte aynı zamanda Grup Yönetiminin de bir üyesi olarak görev alıyor.

Vogt, yaklaşık 20 yıl önce Stäubli’ye katılımıyla ilk olarak Fransa’nın Faverges kentinde AR-GE ve ve üretim tesisinde çalıştı, sonrasında ise ABD’de görevine devam etti. Kuzey Amerika’da Stäubli Robotics Bölüm Müdürü olarak deneyimlerini önemli ölçüde genişletti. Bayreuth’taki Stäubli Robotics’in Başkanı olarak Alman işletmesinin sorumluluğunu devralmadan önce ise İş Geliştirme Müdürü olarak Faverges’e döndü.

Firmanın Yönetim Kurulu sorunsuz bir geçiş ve CEO olarak gelecekteki görevlerine hazırlanması için, Vogt’u 2020’nin başında Rolf Strebel’in halefi olarak aday gösterdi. O zamandan beri, Vogt da firma için 2030’a kadar yeni iş stratejisinin başlatılması ve uygulanması için sorumluluklarını yerine getirerek mevcut CEO’ya eşlik etti.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Yves Serra, “Gerald Vogt ile, geniş bir uluslararası deneyime ve Grup içinde halihazırda çok iyi bağlantılara sahip, açık bir girişimci ruha sahip ileriye dönük bir yönetici bulduk; çok mutluyuz. Stäubli Group’u dünya çapında daha da ileriye taşıması için güvenimiz tam.” dedi.

Serra ayrıca, Stäubli’ye 40 yılı aşkın süredir olan bağlılığı ve son 14 yıldır Stäubli Group CEO’su olarak yaptığı olağanüstü çalışmalardan dolayı Rolf Strebel’e teşekkür ederek, bundan sonraki yaşamında başarılar diledi.

Christophe Coulongeat, 1 Ocak 2021 itibariyle Robotik Bölümünün dünya genelindeki sorumluluğunu üstleniyor. Fransız yönetici, 2018’den beri Bölüm Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor ve daha önce Fransa, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri ve İsviçre’de paketleme ve otomasyon endüstrisinde kapsamlı bir deneyim elde etti. Stäubli, yönetimindeki bu başarı ile büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürerek özellikle Kuzey Amerika ve Asya’da dünya çapındaki pazar konumunu daha da genişletme rotasını belirliyor.

COMMENTS