Stoll Yeni Makinelerinde Fiyat-Performans Oranına Odaklanıyor

Karl Mayer Group’ta Stoll Bölge Satış Müdürü olan Lutz Vogel; “Temel ilkelerimizden biri; müşterilerimize maksimum esneklik sunan makineler sağlama iddiamızdır.” dedi.

Stoll Yeni Makinelerinde Fiyat-Performans Oranına Odaklanıyor

Bölge Satış Müdürü Lutz Vogel, müşterileriyle fikir alışverişinde bulunmak için ITM 2022’yi tercih etti.

Karl Mayer Group’ta Stoll Bölge Satış Müdürü olan Lutz Vogel ile Tekstil Teknoloji dergimizin ‘Alman Tekstil Makine Endüstrisi Özel Sayısı’ için bir röportaj gerçekleştirdik. Örme makineleri sektöründeki gelişmeler, Stoll’ün en yeni teknolojileri, 2023 yılı hedef ve beklentilerini konuştuğumuz Vogel; “Yeni teknolojilerle ilgili olarak Haziran ayında gerçekleşecek ITMA Fuarı’nda sürprizlere hazır olun.” açıklamasını yaptı. Röportajda öne çıkan konu başlıkları şöyle:

Anahtar Kelimeler: Dijital Koleksiyon Geliştirme ve Ürün Kişiselleştirme

Şu anda tekstil sektöründe sürdürülebilirlik konularının giderek daha önemli hale geldiğini görüyoruz. Bu bir yandan prosesler ve kullanılabilecek iplikler diğer yandan makinelerimizin hizmet ömrü ve onları her zaman güncel teknik seviyede tutma olasılığıyla da ilgili. Ayrıca, tüm makine parkının etkinliğinin ve üretkenliğinin artırılmasına yönelik olan ‘makine ağı oluşturma’ ve ‘Endüstri 4.0’ konularını da kapsıyor. Genel olarak, yazılım konusu giderek daha önemli hale geliyor. Buradaki anahtar kelimeler ‘dijital koleksiyon geliştirme’ ve ‘ürün kişiselleştirmedir’. Kapsamlı yazılım paketlerimiz ile bunun gerekliliklerini karşılıyor, servis ve yedek parça satışı ile müşterilerimize komple çözümler sunuyoruz.

“Yeni Makinelerimizde fiyat-performans oranı ve müşteri faydalarına odaklandık”

Son yıllarda, yeni makineler geliştirirken öncelikle makinelerimizin fiyat-performans oranına ve buna karşılık gelen müşteri faydalarına odaklandık. Stoll olarak; BMS 52 ki ile yazılım dünyasına tamamen entegre olan ve ilgili tüm avantajlardan yararlanabilen, emtia piyasası için çekici bir model piyasaya sürdük. Buna ek olarak, yerleşik makinelerimize üretkenliği ve müşteri faydalarını önemli ölçüde artıran çok sayıda müşteri odaklı güncelleme ve optimizasyon sağladık.

Ayrıca Stoll-knitrobotic® ile; genellikle doğrudan makinede ördükten sonra gerçekleşen işlem adımlarını otomatikleştirme imkânı sunuyoruz. Bu, önemli ölçüde zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Geçen yıl tanıtılan, modüler ve açık bir yapıya sahip olan Create desenleme yazılımına da çok olumlu geri dönüşler aldık. Bu yazılım, program oluşturma sürecini önemli ölçüde basitleştiriyor, hızlandırıyor ve müşteriye özel 3D iş akışlarına kolayca entegre edilebiliyor.

“Düz Örme Teknolojisinin Eski Sınırlarını Yıkma Potansiyeline Sahibiz”

Temel ilkelerimizden biri; müşterilerimize maksimum esneklik sunan makineler sağlama iddiamızdır. Bu, hızla değişen pazar koşullarında bile yüksek makine kullanım oranlarına ulaşmamızı sağlıyor.

Bu bağlamda, sadece tek bir makineyi değil verimli çalışması gereken birçok makinenin sistemini de dikkate almak önemli. Örneğin; yapay zekâ ve otomasyon alanındaki yeni teknolojik olanaklar gelecekte bu alanda uygulanabilecek. Ayrıca, Karl Mayer Group’un bir parçası olarak düz örme teknolojisinin önceki sınırlarını yıkma ve yeni olasılık türleri açma potansiyelini de kendimizde görüyoruz. Stoll, önümüzdeki yıllarda bu konuları ilerletmek için 150 yıllık deneyimini kullanacak.

“En Önemli Pazarlarımız; Türkiye, Bangladeş ve İtalya”

En önemli pazarlarımız klasik tekstil üreten ülkeler; Türkiye, Bangladeş, İtalya ve Uzak Doğu. Bununla birlikte; teknik tekstil üreten makinelerde lider olduğumuz Almanya ile bizim için birçok fırsatın bulunduğu Kuzey ve Güney Amerika önemli pazarlarımız arasında yer alıyor.

Afrika’yı da her zaman çok dikkatli bir şekilde takip ediyoruz. Bu pazar prensipte büyük bir potansiyele sahip, ancak hâlâ biraz âtıl durumda. Orada güçlü bir konuma sahibiz, başarılı bir şekilde satış yapıyoruz ve işi uzun vadede olumlu yönde geliştirebileceğimize inanıyoruz.

“Satış Ekibimiz, Kalıcı Pazar Analizleri Yapıyor”

Özellikle son iki yılın deneyimi, müşterilerimizi sürekli daha etkin üretim yapabilecekleri veya tedarik zincirindeki riskleri azaltabilecekleri yeni üretim sahaları aramaya yöneltti. Satış pazarlarına (tüketicilere) yakınlık da giderek daha önemli bir rol oynamaya başladı. Bu da sürdürülebilirlik taleplerinden kaynaklanıyor. Tekstil üretiminin yavaş ama emin adımlarla yeniden tüketicilere doğru kaydığı açıkça görülüyor.

Oldukça geniş tabanlı satış ekibimiz, trendleri erken bir aşamada belirlemek ve onları şekillendirmede aktif rol oynamak için Karl Mayer Group’un diğer iş birimlerinden meslektaşlarıyla birlikte kalıcı pazar analizleri de yürütüyor.

“Kalbimiz Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerle Birlikte”

Yenilikçi ürünlerle pazar konumumuzu daha da genişletmek istiyoruz. Karl Mayer Group’un ayrılmaz bir parçası olarak ve dünya çapındaki ortaklarımızla birlikte, önümüzdeki yılların zorluklarını aşmaya hazır güçlü bir ekibe sahibiz. Yeni teknolojilerle ilgili olarak Haziran ayında gerçekleşecek ITMA Fuarı’nda sürprizlere hazır olun. Tüm müşterilerimizi burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyor, tüm dünyaya barış ve sağlık diliyoruz. Türkiye’de meydana gelen ve Suriye’yi de etkileyen şiddetli depremi duyunca çok üzüldük. Bu bölgelerde birçok müşterimiz var. Bu korkunç deprem sonrası kalbimiz oradaki halkla birlikte.

 Röportaj: Dilek Hayırlı 

COMMENTS