Stoll’den Yeni İş birlikleri

Almanya’nın önde gelen 3D örgü makineleri şirketi olan Stoll ve Kanada’nın önde gelen tekstil bilişim şirketi Myant, Inc., Dijital Tekstil Fabrikası'nın açılışını duyurdu. Ayrıca Stoll & Guggenheim Bilbao Müzesi, ‘Mimari Etkiler’ sergisinde öne çıkan işlerden birinde işbirliği yaptı.

Stoll’den Yeni İş birlikleri

Dijital Tekstil Fabrikası, tekstil ve malzeme segmentindeki gelişmeleri birleştiren yeni bir endüstri kategorisi olan Textile Computing’in kitlesel uygulama ve benimsenmesi için temelleri sunuyor, tekstil ürünlerini yenilemek ve tekstil endüstrisini IoT dünyasına bağlamak isteyen firmalar için tekstil bazlı çözümler sunuyor.

Dijital Tekstil Fabrikası girişimcilere, yenilikçilere ve sektördeki oyunculara araştırma ve geliştirme çalışmalarında bulunmak, tasarım ve üretim amacıyla sanal bir fabrika tahsisi sağlayacak. Böylece, bu girişim ileri üretim tekniklerine ve dünyadaki en gelişmiş tekstil bilişim makinelerine erişim sağlayacak ve bunların tanıtımını yapacak. Dijital Tekstil Fabrikası, tekstil bilgisayarları ile ilgili standartların oluşturulmasına, bu ürünlerin ihraç edilmesine ve sektörler arasında bir platform olarak kullanılmasına da yardımcı olacak.

Myant’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tony Chahine, “Dijital Tekstil Fabrikasının, büyük ve küçük şirketlere tek bir fikirden araştırma ve geliştirme, hızlı prototipleme ve üretime kadar rehberlik edeceğine inanıyorum. Myant’ın teknolojik özelliklerini Stoll’ün yenilikçi robotik 3D örgü makineleriyle birleştirdiğimizde, teknolojiyi sensörler ve aktüatörler ile tekstile entegre edebiliyoruz. Bunu yapmak, sağlık hizmetleri, ulaşım ve sağlık gibi büyük endüstriler arasında inovasyon sağlayan bir platform yaratıyor, bunların sadece birkaçını belirtmek, sonunda tekstilin geleceğini tanımlayacak.” dedi.

Stoll’ün CEO’su Andreas Schellhammer; “Küresel bir üretim ve üretim sorununun çözümü üzerinde çalışıyoruz. Myant ile olan işbirliğimiz tekstil ve elektronik sektörünü stratejik olarak entegre ediyor. Digital Textile Factory’nin amacı, dünya çapında tekstil bilişim ürünleri üretebilen şifreli bir bulut sistemine özel projelerin gönderilebileceği kalite güvencesi, doğrulama testleri ve yerelleştirilmiş üretim üzerinde çalışmak olacak.” diye konuştu.

Stoll, Guggenheim Bilbao Müzesi, Duvar Halısı Tasarlayıp Üretti

Stoll, Guggenheim Bilbao Müzesi’nin ‘Mimari Etkiler’ sergisinde yer alan çalışmalardan birine danışmanlık, örgü oluşturma ve MOS Architects’in “İşaretsiz Bir Çadır” projesinin yapımına destek verdi.

Stoll ve Guggenheim Bilbao Müzesi,  ‘Mimari Etkiler’ sergisiyle ilgili özel bir işbirliğinin parçası olarak ‘İşaretsiz Bir Çadır’ projesinin tekstil ürünlerinden teknik içerikli dijital düz örgülü bir duvar halısını birlikte tasarladı ve üretti.

COMMENTS