Superba: Halı İpliği Termofiksajında Öncü

Van De Wiele ailesinin bir üyesi ve halı ipliği termofiksajı ve space-dyeing boyama alanında dünya lideri firmalardan biri olan Superba, 1992 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor.

Superba: Halı İpliği Termofiksajında Öncü

Superba, İstanbul’da bulunan Samoteks firması tarafından temsil ediliyor ve sahada kalıcı bir teknisyen ekibiyle hizmet veriyor. Geniş bir yedek parça stoğuna sahip olan Gaziantep’teki ortağı Bilge Otomasyon ise, orijinal yedek parça distribütörü olarak görev yapıyor. Türkiye’de halı ipliği termofiksajı için 165’den fazla TVP3 hattı ve Akrilik boya için 60’dan fazla LV3 hattı ile Superba, her tür iplik için (PET, PP, PA, PAN, Yün ve Karışımlar) halı ipliği işlemede kalite açısından bir referans noktası olarak kendini kanıtladı.

Son gelişmeler MCD / 3 makinesinin en son sürümüyle, benzersiz nokta uzunluğu aralığında 72 uçtan oluşan bir katmanı tutabilen space-dyeing boyama üzerine odaklandı, böylece özellikle ultra kısa noktalar için (<25mm) halı üzerinde “tek hav / tek renk” işlemi mümkün oluyor.

MCD / 3, TVP3 ısıyla sabitleme hattı ile birlikte polyester veya poliamid olmak üzere 6 renge kadar boya yapabiliyor, aynı zamanda yeni yüksek kapasiteli DL / 5 sabitleme hattı sayesinde akrilik elyaflar ve iki renkli baskı için özel boyama efektleri sunuyor.

Van de Wiele dokuma ve tafting makinelerinin sinerjisi, müşterilere zaman kazandırıyor ve pazara çok verimli yeni yaratımlar yapma imkânı sunuyor. Barselona’da yapılacak olan ITMA fuarında, termofiksaj, tekstüre ve büküm alanındaki diğer yeni şaşırtıcı gelişmeler piyasaya sürülecek.

COMMENTS