Marzoli Fitil Taşıma Sistemi MTR: Yüksek Müşteri Memnuniyeti Sağlayan Kurulumlar

2015'ten bu yana bu taşıma sistemi büyük başarı kazandı ve dünya çapında birçok müşteri tarafından tercih edildi. Şu anda 8 farklı ülkede (Arjantin, İran, Pakistan, Cezayir, Türkiye, Mısır, Meksika ve Özbekistan) kuruldu ve 240.000'den fazla iğ'de hizmet veriyor.

Marzoli Fitil Taşıma Sistemi MTR: Yüksek Müşteri Memnuniyeti Sağlayan Kurulumlar

2015’ten bu yana bu taşıma sistemi büyük başarı kazandı ve dünya çapında birçok müşteri tarafından tercih edildi. Şu anda 8 farklı ülkede (Arjantin, İran, Pakistan, Cezayir, Türkiye, Mısır, Meksika ve Özbekistan) kuruldu ve 240.000’den fazla iğ’de hizmet veriyor.

Pamuk ve sentetik elyaf iplik üretimi için komple makine hattının Avrupalı üreticisi olan Marzoli, 30 yıl önce taşıma sistemlerinde otomasyon uygulayan ilk firma arasındaydı. Bu da işçilik maliyetlerinin azalmasına ve fitil bobinlerinin kötü kullanım riskinin azalmasına olanak sağladı. Bu alanda edinilen tecrübe sayesinde Marzoli, 2015 yılında ITMA Milano tekstil fuarında, fitil yumaklarının eğirme makinelerine taşıma verimliliğini artırabilen kendi taşıma sistemi MTR’yi tanıttı. MTR ile fitiller, eğirme makineleri arasındaki koridorlar boyunca kapalı devre bir üst zincir tarafından taşınıyor. Operatör bunları değiştiriyor ve ring makinesinin cağlığına diziyor.

MTR, tamamen kişiselleştirilebilir tasarımı, güvenilirliği ve bobin sıyırıcı Marzoli IBC’nin değiştiriciye entegrasyonu sayesindeki avantajları nedeniyle büyük beğeni topladı.

Marzoli IBC, zinciri yalnızca bir kez durdurmak amacıyla fitil kaleminin temizliğini ve değişimini aynı pozisyonda yapmak için tasarladı. Her iki işlem için sonuçta durma sayısı ve genel zincir duruş süresi azalıyor. Daha yüksek verimlilik, daha hızlı bir temizleme işleminden de kaynaklanıyor.

IBC’li MTR, kalifiye olmayan personele bağımlılığı azaltabilen ve tüm eğirme işleminin verimliliğini en üst seviyeye çıkarabilen yüksek üretim ve tek tip üretim programlarına sahip iplik işletmeleri için güvenilir ve verimli bir çözümü temsil ediyor.

Marzoli ayrıca yakın zamanda bir müşterinin tesisinde kurulan ve MTR ve IBC’nin tüm avantajlarına dayanan yeni bir blok makara taşıma sisteminin geliştirilmesi olan MTT’yi lanse etti.

MTT, oldukça esnek üretim programlarına sahip iplik işletmeleri için ideal tercihi temsil ediyor.

COMMENTS