Marzoli’den Mısırlı Tekstil Firmasıyla İş Birliği

Kısa elyaf eğirme alanında tam kapsamlı makine hatlarında önde gelen üreticilerden biri olan Marzoli, Cotton & Textile Industries Holding Company'nin bazı fabrikalarında yapılacak modernizasyon, rekabet gücü ve dünya çapındaki başarılarını artırmayı amaçlayan projeye katılıyor.

Marzoli’den Mısırlı Tekstil Firmasıyla İş Birliği

Kısa elyaf eğirme alanında tam kapsamlı makine hatlarında önde gelen üreticilerden biri olan Marzoli, Cotton & Textile Industries Holding Company’nin bazı fabrikalarında yapılacak modernizasyon, rekabet gücü ve dünya çapındaki başarılarını artırmayı amaçlayan projeye katılıyor.

Marzoli ve Cotton Textile Industry Holding Şirketi arasındaki iş birliğinin temelini oluşturan toplantı 15 Nisan 2019’da Kahire’de  Mısır Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdel Fattah Al-Sisi’nin katılımı ile gerçekleşti.

Anlaşma, ITMA fuarında Cotton & Textile Industries Holding Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmed Moustafa Mohamed ve Marzoli Genel Müdürü Mühendis Cristian Locatelli tarafından imzalandı.

Marzoli, sunduğu yüksek performanslı çözümler ve know-how kabiliyetinin yanı sıra DNM Textile for Spinning, Egypt Indigo Textile,  Elzahra Elbaydaa, Gaid Cotton, Giza Spinning, Koudsitex (Al Baraka Group for Spinning & Weaving), Skytex Spinning, United Group for Spinning ve Weaving and Dyeing (Eroglu Group) gibi önemli projelerle önde gelen Mısırlı tekstil şirketlerinin güvenini kazandığı için bu iddialı projeye kabul edildi.

Bu iş birliği, Marzoli’nin Mısır tekstil sektörüne yönelik, bir sonraki adımı 2019 yılı sonunda Kahire’de bir şube açması ile devam edecek olan uzun vadeli planının önemli bir aşamasıdır.

Marzoli, Mısır’da varlık göstererek müşteri taleplerine etkili ve zamanında yanıt verip daha iyi hizmet etmeyi ve müşteri performansını desteklemeyi amaçlıyor.

Bu tercih, siyasi ve ticari dinamiklerin dikkatli bir analizi ve Mısır’ın yüksek kalite T&C sektöründe önemli bir rol oynayacağının farkına varılmasıyla yapıldı.

Aslında son birkaç yılda gerçekleştirilen reformlar ve politika tedbirleri satesinde T&C, Mısır’daki en büyük ikinci sanayi sektörü haline geldi. Bugün bu sektörün, ülkenin toplam ihracatının %25’ine tekabül ettiği Mısır, uluslararası alanda lider bir tekstil merkezi olarak tanınıyor.

Üstelik, ülke stratejik konumu sayesinde, üç alanda güçlü ilişkiler geliştirmeyi ve sürdürmeyi başardı.

  • Afrika kıtası: Mısır, yatırımları çeken Afrika ülkeleri arasında ilk sıradır (geçen yıl, Afrika’daki küresel yatırımın %42’si (7.4 milyar USD) Mısır’a gitti).
  • Avrupa: Mısır’ın başlıca ticari partneridir. Özellikle İtalya, Mısır’ın ilk beş tedarikçisinden biri olup, geçtiğimiz yıl ülkeye 3.93 milyar Euro tutarında yatırım yaptı.
  • ABD: Mısır, ABD’ye rakiplerinden daha yakın bir konumda ve bu sayede tercih edilen kaynak bölgesi konumunu koruyor.

COMMENTS