Mısır’dan Büyük Proje İçin Sipariş Alımı

ITMA 2019'da, Rieter Group, merkezi Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Cotton & Textile Industries Holding Şirketi (Mısır) ile yedi proje için toplam 180 milyon İsviçre Frangı tutarında sipariş için sözleşme imzaladı.

Mısır’dan Büyük Proje İçin Sipariş Alımı

ITMA 2019’da, Rieter Group, merkezi Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Cotton & Textile Industries Holding Şirketi (Mısır) ile yedi proje için toplam 180 milyon İsviçre Frangı tutarında sipariş için sözleşme imzaladı.

Yaklaşık 165 milyon İsviçre Frangı tutarındaki ilk altı proje için sipariş alımı, 7 Ekim 2019 tarihinde peşinatın alınmasıyla yapıldı; satışların 2020/2021 mali yılında gerçekleştirilmesi bekleniyor. Mısır tekstil endüstrisi için kapsamlı bir modernizasyon programının bir parçasını oluşturan sipariş, kompakt ve ring iplik eğirme sistemlerinin teslimatını kapsıyor.

Mısır Kamu Sektörü Pamuk ve Tekstil Endüstrileri Holding Şirketi, Barcelona’daki ITMA Fuarı’nda büyük bir modernizasyon programını uygulamaya koymuştu. Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve Kamu İşletmeleri Bakanı Dr. Hisham Tawfik tarafından desteklenen program, Mısır’ın ana tekstil sanayisini geliştirmeyi ve Akdeniz bölgesinde büyük bir bölgesel kaynak merkezi olması için tekstil sanayisinin rekabet gücünü desteklemeyi hedefliyor.

Werner International tarafından gerçekleştirilen ve denetlenen yeniden yapılanma programı, dünyaca ünlü Mısır Pamuğu elyafından yararlanarak Mısır’ın dünya pazarlarındaki önde gelen konumunu yeniden elde etmeyi amaçlıyor.

Programın toplam değeri, yaklaşık 1 Milyar euro olup, yaklaşık 780.000 yeni eğirme makinesi ve 1250 yeni tezgâh, boyama, baskı ve terbiye makinesi ve son teknoloji ürünü kesim ve dikiş ekipmanını kapsıyor.

ITMA sırasında, modernizasyon programının ilk aşamasına ilişkin sözleşmeler yedi tekstil makinesi tedarikçisine verilmişti: Benninger (Thies ve Brueckner dahil), EFI Reggiani, ITEMA, Karl Mayer, Marzoli, Rieter ve Savio. Sözleşmeler, İspanya’nın Barselona kentinde ITMA’da, Pamuk ve Tekstil Endüstrileri Holding Şirketi Başkanı Dr. Ahmed Moustafa Mohamed ve Rieter CEO’su Dr. Norbert Klapper tarafından imzalanmıştı.

COMMENTS