Power Heat Set Gmbh: Termofiksaj Sektöründe Lider Şirketlerden Biri

Almanya'nın Münih kentinde bulunan Töging am Inn'de kurulan Power Heat Set GmbH şirketi, 40 yılı aşkın süredir halı endüstrisine halı ipliği işlemesi için makine ve parça tedarik ediyor.

Power Heat Set Gmbh: Termofiksaj Sektöründe Lider Şirketlerden Biri

Tüm Power Heat Set ekipmanları, Töging’deki Almanya merkezli tesiste yüksek kalifiye teknisyenler tarafından üretiliyor. Kurulum ve servis için dünya çapında bir mekanik ve teknisyen ekibi bulunuyor. ABD’nin Georgia eyaletindeki Dalton iştiraki, satış acenteleri ve dünyanın her yerinden temsilcileri ile birlikte, hızlı bir cevap verme hizmeti sağlıyor. Kalifiye ve deneyimli mühendislerden oluşan bir ekip, sürekli olarak termofiksaj ekipmanlarını geliştiriyor ve iyileştiriyor. Power-Heat-Set’in Töging’deki Ar-Ge departmanı, müşterilerine avantajlar sağlamaya odaklanmış ve her zaman kalite, çalıştırılabilirlik, verimlilik, enerji tasarrufu ve taşıma gibi özellikleri geliştirmek için çalışıyor.

Power-Heat-Set’in makine portföyü şu anda GVA ve HiPerSet olmak üzere iki farklı makine tipi sunuyor ve bu makinelerin her biri üç farklı boyutta mevcut. GVA, termofiksaj halı ipliğinde 96 uca kadar en iyi esnekliği ve yüksek performansı sunuyor.

Farklı bantlardaki küçük partilerin 6 kanal konfigürasyonlu ısıl fiksesi sayesinde, aynı ipliğin veya düz partilerin farklı renklerini aynı anda çalıştırmak bile mümkün oluyor. HiPerSet, ipliği aşırı ısınmış buharla ısıtmak için yalnızca bir kanal kullanıyor. Aynı anda 84’e kadar uç işlenebiliyor.

Her iki sistem de, GVA ve HiPerSet, atmosferik basınç altında aşırı ısıtılmış buharla fikse gerçekleştiriliyor. Hava akışındaki engellerin kaldırılmasıyla, nispeten yüksek sıkıştırma ile yüksek miktarda hava sirkülasyonu ve ipliğin istenen fikse sıcaklığında hızlı ve iyi bir şekilde sabitlenmesi sağlanıyor. Bu gelişmiş akış, daha kısa bekleme sürelerine imkân tanıyor.

Düşük enerji maliyetleri nedeniyle makineler oldukça ekonomiktir. Düşük enerji maliyetlerine rağmen, işlenebilirlik hâlâ yüksek ve işlenen iplik hâlâ çok yüksek bir halı kalitesi sağlıyor.

 

COMMENTS