Saurer Nakış Birimini Lässer’e Satıyor

Saurer Intelligent Technology AG'nin nakış iş birimi, İsviçre’nin St.Gallen kantonundaki Diepoldsau şehrinde yer alan nakış makinesi üreticisi Lässer Holding AG tarafından satın alındı. İşletmelerin devri Mayıs 2022'nin sonuna kadar tamamlanacak.

Saurer Nakış Birimini Lässer’e Satıyor

Bu adım, nakış makineleri üretiminde iki pazar liderinin güçlendirilmesini temsil ediyor. Bir aile şirketi olan Lässer 1954 yılında kuruldu. Saurer ise ilk nakış makinesini 1878 gibi erken bir tarihte geliştirmişti.

Bu anlaşma gereği; nakış işine tahsis edilen tüm varlıklar ve sözleşmeler Lässer Holding AG’ye devredilecek. Saurer Intelligent Technology AG’den Anton Kehl şatışla ilgili görüşlerini şöyle açıklıyor. “Bilgi birikiminin birleştirilmesi sayesinde Lässer’in endüstriyi sürdürülebilir başarıya götüreceğinden eminiz. Bu önlemle hem müşterilerimiz hem de çalışanlarımız için en iyi çözümü bulduğumuza inanıyoruz. Bu karar bizim için kolay olmasa da, yeni düzenleme sayesinde nakış pazarının geleceği konusunda olumluyuz.”

Lässer’in Diepoldsau’daki genel merkezi ve üretim tesisinin yanı sıra, Türkiye, Hindistan ve Tayland da dâhil olmak üzere dünya çapında 12 merkezi bulunuyor.

Lässer Holding AG’nin ortaklarından ve Yönetim Kurulu Başkanı Franz Lässer şunları söylüyor: “İftihar edilecek bir İsviçre şirketi olarak, sektörde tanınmış başka bir markayla güçlerimizi birleştirmemiz bizim için anlamlıydı. Bu adımla, iki asırdan fazla bilgi birikimini bir araya getiriyoruz ve yenilikçi gelişmelerle dünyanın her yerindeki müşterilerimize ilham vermeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Müşteriler için çalışanlarla birlikte yola devam edilmesi, Saurer nakış makinelerinin gelecekte en iyi şekilde desteklenmesini ve bakımının yapılmasını sağlayacak.

COMMENTS