TEMSAD 12. Genel Kurulu Yapıldı

26 Haziran 2021 günü yapılan Genel Kurul toplantısında, TEMSAD Başkanlığına yeniden Adil Nalbant seçildi.

TEMSAD 12. Genel Kurulu Yapıldı

TEMSAD- Tekstil Makina ve Aksesuar Sanayicileri Derneği 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 26 Haziran 2021/ Cumartesi günü Elite World Europe Hotel’de yapıldı.

Toplantıya, TEMSAD Yönetim Kurulu ve üyelerinin yanı sıra; Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Moda ve Hazır giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk, Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği Başkanı Vehbi Canpolat da katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından 11. dönem hakkında bilgilendirme ve değerlendirmeler yapıldı. Sonrasında 12. Dönem Yönetim ve Denetim Kurulu ile birlikte Üst Kurul Federasyon Delege seçimi gerçekleştirildi. TEMSAD üyeleri, 12. dönemde de Yönetim Kurulu Başkanlığına Adil Nalbant’ı seçti.

2020’de tekstil makinelerinde 1,8 milyar dolarlık ithalat yapıldığını hatırlatan Nalbant yaptığı konuşmada yılsonunda ihracatta yüzde 30, ithalatta ise yüzde 50 artış olmasını beklediklerini söyledi. Nalbant, “Tekstilde daha rekabetçi olmak adına daha fazla çalışma yapılmalı ve makine sektörüne de daha fazla yatırım yapılmalı.” dedi.

 

 

COMMENTS