Textechno’dan Elyaf, İplik ve Kompozitler İçin En Son Test Cihazları

Kalite kontrol sistemleri konusunda uzman olan Textechno Herbert Stein GmbH & Co. KG, endüstriyel elyaflar, iplikler ve kompozitler için en son test cihazlarını Frankfurt'taki Techtextil 2019'da gösterecek.

Textechno’dan Elyaf, İplik ve Kompozitler İçin En Son Test Cihazları

Textechno, tam otomatik tekli elyaf sistemi Favimat + Auotfeed ile tek bir cihazda şu elyaf özelliklerini tanımla- yabiliyor; doğrusal yoğunluk, gerilme özellikleri, mekanik kıvrım özellikleri (kıvrım yüzdesi, çekme kuvveti ve stabilite), geometrik kıvrım yapısı, elyaf metal sürtünmesi ve bükülme sertliği. Autofeed numune besleme ünitesi, test numunesinin hazırlanması ve test alanına kelimenin tam anlamıyla beslenmesi iş gücünü sıfıra yakın azaltıyor. Textechno, Techtextil’de ikinci kez, elyaf-matriks yapışmasını tek elyaf çekme yoluyla ölçen Fimatest sistemini gösterecek. Sistem, Fimabond yerleştirme istasyonundan ve Favimat + ‘a bir bağlama ve hizalama aksesuarından oluşuyor. Fimatest, ünlü JEC Dünya İnovasyon Ödülünü kazandı.

Diğer önemli nokta ise, yüksek mukavemetli iplikler Statimat 4U için otomatik doğrusal yoğunluk ve çekme test cihazıdır. Bu cihaz, özellikle 5.000 N’ye kadar kuvvet ölçüm aralığı ile çok kaba ve yüksek mukavemetli iplikler için geliştirildi. Bu nedenle, Statimat 4U, Aramid ve yükseklik mukavemetli polietilen (UHMWPE) iplikleri bile test etmek için uygundur.

Textechno’nun filament iplik için otomatik kapasitif düzgünlük test cihazı Yeni sensör tasarımı, otomatik bobin değiştirici ve yüksek hızlı Covamat, etkili ve güvenilir bir kalite kontrol sisteminin tüm gereksinimlerini karşılıyor.

TÜRKİYE BİZİM İÇİN HER ZAMAN ÖNEMLİ

Textechno Genel Satış Müdürü Marcus Hardelauf, “Son altı yılda Türkiye dünya genelindeki ciromuzdaki payıyla en iyi yedinci pazarımız oldu. Bu nedenle, Türkiye bizim için her zaman çok önemli. Test cihazlarımızın çoğu, Türkiye’de sentetik elyaf ve filament iplik endüstrisine satılıyor. Ne yazık ki, 2018 yılında Türkiye’deki ciromuz çok düşüktü. Bu bizim için çok hayal kırıklığı yarattı. Türkiye’deki satış rakamlarımızı önceki yıllar ile aynı seviyeye çıkarmak istiyoruz. Ayrıca, bu yıl ilk ekipmanlarımızı Türkiye Kompozit endüstrisine satma konusunda iyimseriz.” dedi.

Endüstriyel elyaflar, iplikler ve kompozitleri test etmek için diğer seçkin Textechno ürünleri şöyle sıralanıyor: DYNAFIL ME + Her çeşit iplik için dinamik çekme test cihazı, DRAPETEST Standart ve kıvrımsız kumaşlar için otomatik su geçirmezlik test cihazı, ROVINGTEST Fitillerin işlenmesi için otomatik test cihazı Textechno fuarda salon 3.1, stant A39’da Lenzing Instruments (Avusturya) ve Uygulamalı Bilimler Üniversitesi HS Niedorrhein ile ortak stantta yer alacak.

COMMENTS