Picanol Group, Rieter Holding’in Azınlık Hissesini Satın Aldı

Dokuma makinelerinin lider üreticilerinden Picanol Group, Rieter Holding AG'de 45,4 milyon Euro (hisse başına 107,5 İsviçre Frangı) karşılığında toplam 467,236 pay tutarında bir azınlık hissesini satın aldı.

Picanol Group, Rieter Holding’in Azınlık Hissesini Satın Aldı

Rieter, kısa elyaf eğirme sistemlerinde dünyanın önde gelen tedarikçileri arasında yer alıyor. Firma, doğal ve suni ve sentetik elyafı ipliğe dönüştürmek için kullanılan makine, sistem ve bileşenleri geliştiriyor ve üretiyor. Satın alma işleminin ardından Picanol Group, Rieter Holding’in sermayesinin yüzde 10’unu elinde bulunduruyor.

Picanol Group, Rieter Holding’e mali katılım ile, tekstil endüstrisindeki faaliyetlerini daha da çeşitlendirmek ve uzun vadede Rieter Holding’de istikrarlı bir hissedarlık sahibi olmak istiyor.

Rieter, 10 ülkede 15 üretim noktasına sahip

Merkezi Winterthur’da (İsviçre) bulunan şirket, doğal ve sentetik elyafları ve bunların karışımlarını ipliğe dönüştürmek için kullanılan makine, sistem ve bileşenleri geliştiriyor ve üretiyor. Rieter, eğirme hazırlık proseslerinin yanı sıra hali hazırda piyasada kurulu olan 4 son eğirme prosesinin tümünü kapsayan dünya çapındaki tek tedarikçidir. Rieter ayrıca hassas sarım makineleri alanında lider konumda yer alıyor. 10 ülkede 15 üretim tesisi bulunan şirket, yaklaşık 4 bin 420 kişilik küresel bir işgücüne sahip. Rieter, 2020 yılında 516 milyon EUR konsolide ciro gerçekleştirdi.

Picanol Group’un dünya çapında yaklaşık 7.000 çalışanı var

Picanol Group, çeşitlendirilmiş bir endüstriyel gruptur ve dünya çapında makine mühendisliği, tarım, gıda, enerji, su yönetimi, doğal kaynakların verimli (yeniden) kullanımı ve diğer endüstriyel pazarlar alanlarında faaliyet gösteriyor. Grubun ürünleri çeşitli uygulamalarda, endüstriyel ve tüketici pazarlarında kullanılıyor.

Picanol Group, 2019 yılında 2,2 milyar EUR konsolide ciro gerçekleştirdi. Picanol Group’un dünya çapında yaklaşık 7.000 çalışanı var.

 

COMMENTS